e mail

Nasi czytelnicy często interweniują w sprawie nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Ostatnio jedna z olkuszanek przysłała nam list ze zdjęciami auta stojącego na trawniku przed szkołą. Samochód należy do jednego z miejskich radnych.

 

-1. września, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, całkowicie przypadkowo zauważyłam, że pewien samochód parkuje wprost przed bramą Gimnazjum nr 3 w Olkuszu, centralnie na trawie. Nie jest to dziwne w tym dniu, jednak na parkingu było jeszcze kilka wolnych miejsc, no ale cóż, ten ktoś chciał mieć jak najbliżej wejścia, nie patrząc na trawę. Tym bardziej zdziwiło mnie, kiedy zobaczyłam, do kogo należy ten samochód. Jest nim jeden z olkuskich radnych. Ten radny wszystkich wkoło krytykuje , a sam z nalepką „pielgrzym” niszczy trawę. Należy mu się za to mandat. Może to nauczy radnego, że nie wszystko mu wolno – pisze olkuszanka. Do listu dołączyła cztery zdjęcia.

auto

auto2

auto3

auto4

Kierowcą auta uchwyconego w obiektywie naszej czytelniczki jest radny miejski Łukasz Kmita. Szybko wytłumaczył nam zaistniałą sytuację. – Przejechałem dwukrotnie całą ulicę, ale nie znalazłem żadnego wolnego miejsca postojowego. Znajdowało się tam kilkadziesiąt samochodów, którymi najpewniej przyjechano na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Przed wjazdem na plac szkolny znajduje się znak zakazu ruchu. Postanowiłem zaparkować tak, aby nikomu nie utrudniać ruchu. W podobny sposób zaparkowali jeszcze kierowcy innych samochodów. Ktoś był na tyle uprzejmy, że włożył mi zerwane chwasty pod wycieraczki, a na szybie napisał wulgarne słowo. Przepraszam za takie parkowanie. Wkrótce wystąpię do burmistrza Rzepki z propozycją budowy w pobliżu szkoły dodatkowego parkingu. Będzie on służył m. in. osobom przyjeżdżającym do szkoły, a przede wszystkim okolicznym mieszkańcom – odpowiada Łukasz Kmita. Radny skrupulatnie podszedł do tematu. Dostarczył nam do redakcji zdjęcia znaku zakazu ruchu przed wjazdem na plac szkolny, a także zdjęcie trawnika, na którym zaparkował dwa dni wcześniej.

 

30
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
24 Wątków
6 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
znawcahihihimaks278363554kurdybanek Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
znawca
znawca

A czy Kmita głosował za płatnymi parkingami czy był przeciw?

znawca
znawca

Tak władza olkuska dba o środowisko! Trawniki i syf olkuski mają gdzieś.

278363554
278363554

Jestem ciekawa czy po otrzymaniu tych zdjęć redakcja zawiadomiła Straż Miejską ?. Zamiast rozdmuchiwać temat. Jedna z olkuszanek przechodziła, przypadkowo zauważyła i już wszystko wiedziała o samochodzie i właścicielu. Wszytko to jest grubymi nićmi szyte żeby nie powiedzieć, że dratwą szewską. Pod tego „pana” to Szweda a Polak się nie da.

hihihi
hihihi

Bo tylko jedna persona w Olkuszu ma z tyłu rybkę a z boku info , że jest pielgrzymem 🙂

sis
sis

Oponenci polityczni, którzy się dogadali ze sobą teraz śledzą tego radnego aby go przed wyborami zdyskredytować. Do mnie to nie przemawia i takie działania wykorzystujące piszącą i gazetę do walki politycznej jest zagrywką poniżej pasa a wybory pokażą, że macie marny wynik.

kurdybanek
kurdybanek

Sam się zdyskredytował za obwodnicę,razem ze swoim totumfackim „wielkim posłem Jackiem Piotrem Osuchem specem od kolei dużych prędkości które miały przebiegać przez Olkusz.Zamiast tego wybudowali obwodnicę pod oknami mieszkańców.Nie głosujcie mieskańcy osiedli:Pakuska i Młodych na tych oszołomów!!!!!!

JA
JA

jak to dobrze że nie jetem radnym, parkuje gdzie chce bez komentarzy przechodniów.

Aadam
Aadam

No nagonka na ludzi zamiast obiektywizmu to normalne (może ktoś przypomni do kogo należy to wydawnictwo) a może z trawy redaktorzy przesili by do rzeczywistości i zagrożeń w szkolnictwie : http://gloria.tv/media/cdS2DBJ7FTy

Aadam
Aadam

A czy redakcja jest wydawcą stronniczą czy obiektywną ?.

Aadam
Aadam

Parkowanie i zdjęcia tak, Mały pominięty drobiazg,parkujący na ul. Mickiewicza Land Rovera między ul.Sławkowską a Górniczą,podczas obchodów uroczystości rocznicowych napaści Niemiec na Polskę nie był zauważony ? dziwny przypadek.-„OBIEKTYWNOŚCI” A również nikt nie zauważył stosownego do tej uroczystości ubioru niektórych przedstawicieli urzędu – bardziej przypominający moim zdaniem, wystrój do pracy na ranczo,( iż oddawanie oficjalne hołdu poległym za obronę ojczyzny.

Aadam
Aadam

No i zaczęła się,tylko dlaczego na jednego człowieka i to od parkowania, A ja się pytam gdzie byli ci naganiacze w momencie próby likwidacji szkół -co uważacie że to też było niepoprawne zachowanie radnego? Jeżeli naganiacze są tak uczuleni na naturę to dlaczego nie zadbali aby ten skrawek wcześniej rozjeżdżony, nie przywrócili do pierwotnego wyglądu – do dzieła, a nie do gadania. łopata i grabie w ręce plus garść trawy i już zasłużonymi będziecie.

safcio
safcio

Trochę się dziwę , że radny Kmita nie stanął trochę dalej niż wejście na teren szkoły i nie przeszedł sie kawałek na piechotę. Bierze udział w pielgrzymkach i innych marszach ku czci i za i przeciw i kondycji mu chyba nie brakuje. Nie brakuje mu też bezczelności, bo jeżeli jego tłumaczenie jest w prasie przedstawione rzetelnie to jest po prostu bezczelny i kpi z mieszkańców Olkusza w żywe oczy. A to znaczy, że osiem lat zasiadania w Radzie Miejskiej nie nauczyły go spolegliwości i empatii do wyborców tylko cwaniactwa i kombinatorstwa. A wystarczyło panie radny Kmita powiedzieć krótkie przepraszam. Bo… Czytaj więcej »

majk
majk

A wystarczyło panie radny Kmita powiedzieć krótkie przepraszam.

Ależ słowo przepraszam pada w tekście!

safcio
safcio

I powinno paść tylko to jedno słowo, bez dorabiania bajek o przyczynach.

Młody
Młody

A ja uważam że każdy sposób na przypomnienienie siedzącym w swoich gabinetach zadufanych w sobie burmistrzów i prezesów spółdzielni mieszkaniowych że należy wyjśc na osiedla i zobaczyć co powinni już dawno zrobić aby mieszkańcom którzy ich utrzymują na królewskim poziomie zapewnić miejsca parkingowe przy swoich mieszkaniach …

maks
maks

a co wam się nie podoba w tym wpisie?Bo mnie się bardzo podoba jest na czasie i na rzeczy.
NIE MA GDZIE PARKOWAĆ NA OSIEDLU kierownictwo ADM dmucha w stołek a mieszkańcy płacą mandaty.RUCHY!!!!!!!!!!!!!

XYZ
XYZ

A ja sobie myślę, że jak w tym Olkuszu ma być lepiej skoro ludzie i prasa zajmują sie takimi mało istotnymi sprawami. Nie broniąc Kmity proboje sobie przypomnieć wszystkie zle parkowania gdy nie bylo miejsca a sie chcialo. Wszyscy dostanmy mandaty…

woj
woj

A czego wymagacie od Kmity? Przestrzegania Prawa i Sprawiedliwości? Zapomnijcie!!! Zapatrzył się chłopak na pierwszego ministranta Prezesa, niejakiego Hofmana Adama.

Tamten, to tak ciężko był chory, że nie mógł na rozprawę do sądu w Kaliszu się stawić i posłał najprawdopodobniej lewe L-4. Choroba nie przeszkodziła mu jednak pojechać na forum do Krynicy i wiernie stać u boku Prezesa.

Jakieś Prawo? Jakaś Sprawiedliwość? Ktoś im jeszcze uwierzy???

Wracając do Kmity. Wiele mówi o budowie parkingu. Jakoś pomija fakt, że po prostu należy mu się mandat.

theon
theon

Ten chłop potrafi stać na Szpitalnej pod biurem swojego Mistrza , widocznie tak ma. Jeszcze lepszy jest jeden powiatowy, co to swoim terenowym mercedesem parkuje dokladnie tam, gdzie mu się podoba.

Michał Aniołek
Michał Aniołek

No pewnie, zabierzcie dzieciom plac zabaw i zróbcie parking, bo pan radny nie może zaparkować dalej tylko pod samym wejściem na trawniku, żeby się czasem nie przeforsował kilkoma krokami- będą rządy coś widzę…

mieszko polny
mieszko polny

przeglad to chyba jest w zmowie z tym radnym, ciagle o nim piszą , to sie nazywa reklama ! a to ze tam stanął , no coz , a gdzie mial stanąć jak parkingow jak na lekarstwo. Ida wybory pewnie chcial zwrocic uwage na problem parkowania na osiedlach ,ja , jak i wielu moich znajomych uwaza ze przy Gim. nr 3 w tym miejscu powinien byc parking , a nadgorliwosc akurat w tym miejscu nie jest wskazana , informatorka pewnie juz sie czerwieni z tego powodu.

luk
luk

A czy szanowana redakcja przesłała zdjęcia do policji? Wydaje mi się, że to oni powinni osądzić radnego. No chyba, że zostanie wspaniałomyślnie pouczony.

M
M

Dać mu mandat.

maks
maks

a czy dostał mandat jeden z radnych parkujący na pasach przejścia dla pieszych, było takie zdjęcie?Pilnujmy wszystkich.

W.M.
W.M.

Co z tego, że to radny i, że nie było miejsca do zaparkowania. Zwykły człowiek nie mógłby się tłumaczyć, a pan radny widać może. Aby się nie spóźnić mógł wyjść wcześniej, albo zaparkować w innym miejscu i dojść na nogach, a najlepiej wybrać jedno zaproszenie z wielu. Bo chyba nie da się być w tym samym czasie na kilku imprezach. Nie pochwalam tego typu donosów, ale ludzi powinno się traktować równo, bez względu na to czy to radny czy zwykły człowiek.

lamecast
lamecast

wybory sie zblizaja, przeciez to oczywiste ze bede robic wszystko byleby o nich pisac .. ot co nasza olkuska scena polityczna, tu gazeta go skarci a on napisze ze no musial i wystapi o budowe czegos. nikt nam nie da tego co oni nam obiecaja nosz ku…..

komentarz mieszkan
komentarz mieszkan

Nagonka to może jest, ale jeśli już to bardziej na radnego Romana Piaśnika, a nie na Kmitę, którego w mojej opinii często reklamuje się w tej gazecie. Co widać między innymi po ostatnich „artykułach”.

kjhad235
kjhad235

To mi pachnie nagonką na radnego.

seneka
seneka

Byłem tam i wiem, że na parkingu miejsca nie było i dlatego ten radny by się nie spóźnić zaparkował trochę bez zastanowienia. Znam innych co notorycznie przez całe dnie stoją na chodnikach i trawnikach i jakoś nikt specjalnie nie wysyła maili z tymi fotkami do Przeglądu Olkuskiego. To jest nagonka na tego radnego przed wyborami.

...
...

Wiem o kogo chodzi, wybory sie zbliżają i za wszelką cenę przeciwnicy polityczni będą chcieli zdyskredytować innych kontrkandydatów. Dla mnie to jest zwykłe s……two.