jezykowi wyjatkowi

Już po raz piąty uczniowie II LO w Olkuszu mieli okazję uczestniczyć w projekcie „Enter Your Future” organizowanym przez AIESEC (Miedzynarodowe Stowarzyszanie Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych) – organizację obecną w 107 krajach świata, liczącą 50 000 członków, która jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Główna działalność opiera się na umożliwieniu młodym ludziom rozwoju pięciu kompetencji: przedsiębiorczości, odpowiedzialności społecznej, inteligencji emocjonalnej, umiejętności pracy w globalnym środowisku oraz aktywnego uczenia się. II LO uczestniczy w działaniu, którego głównym celem jest zwiększanie zrozumienia kulturowego i współpracy międzynarodowej poprzez program wymiany praktyk. W tym roku cykl zajęć poprowadził Praseur Samreth z Nowej Zelandii.

Podczas dwutygodniowych warsztatów w języku angielskim uczniowie pierwszych i drugich klas mieli szansę nie tylko sprawdzić i doskonalić swoją znajomość języka angielskiego, ale również poznać kulturę, zwyczaje i tradycje Nowej Zelandii. Klasy uczestniczyły w czterogodzinnych, a klasy językowe sześciogodzinnych blokach tematycznych dotyczących kultury i geografii Nowej Zelandii, metodach efektywnego uczenia się, a także cechach niezbędnych do bycia liderem. Należy podkreślić wysoki profesjonalizm studenta z zagranicy który prowadził zajęcia – co zostało zauważone zarówno przez nauczycieli języka angielskiego II LO jak i młodzież uczestniczącą w projekcie.

Udział w projekcie AIESEC nie był jedynym spotkaniem z żywym językiem w II LO. W naszej szkole odbyła się również ogólnopolska akcja promocji nauki języka niemieckiego pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej . W ramach tego projektu zostały przeprowadzone warsztaty przez lektora Instytutu Goethego w Krakowie na temat nowatorskich rozwiązań dotyczących nauki tego języka obcego. Warsztaty i projekty językowe to stały, atrakcyjny element bogatej oferty edukacyjnej II LO.

Idealne możliwości doskonalenia języków obcych daje nauka w grupach międzyoddziałowych zgodnie ze stopniem zaawansowania na każdym poziomie edukacji. Ten sposób organizacji nauczania języków obcych praktykujemy od lat z dużym sukcesem. Wszystkich zainteresowanych tą i innymi innowacjami w II LO zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY 25.03.2015r. oraz na stronę internetową naszej szkoły www.lo2.ollkusz.pl

II LO w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o