szkoła kompetencji przyszłości

II Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu wyróżnione zostało tytułem Szkoły Kompetencji Przyszłości. „Dwójka” znalazła się w gronie 150 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniami interdyscyplinarnej olimpiady prowadzonej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W olimpiadzie udział wzięło 1065 szkół ponadgimnazjalnych i 7 tysięcy uczniów. Celem olimpiady był rozwój praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej. Redaktor Naczelny dziennika „Rzeczpospolita” – patrona medialnego olimpiady napisał – „(…) wszystko to można robić także w szkole. Pod warunkiem że jest to placówka, która chce uczniom nie tylko przekazać wiedzę, ale także wyposażyć ich w kompetencje przydatne w dorosłym życiu. (…)Kompetencje przyszłości są w równym stopniu potrzebne w szkole przyszłości, w społeczności przyszłości i na rynku pracy przyszłości” a Prezes Zarządu Social Wolves gratulując wyróżnienia napisała – „(…)gratuluję Państwu wybitnych uczniów oraz przede wszystkim, stworzenia im warunków do rozwoju praktycznych kompetencji.”
Cieszymy się z wyróżnienia i gratulujemy sukcesu uczniom naszej szkoły w prezentacji najbardziej potrzebnych umiejętności – kreatywności, elastyczności a przede wszystkim umiejętności współdziałania.

II LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze