Ponad 140 uczniów z kilkunastu szkół podstawowych powiatu olkuskiego wzięło udział w interesujących warsztatach zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, których głównym celem było przybliżenie wybranych zawodów. Uczniowie V i VI klas mieli okazję poznać tajniki pracy, zadać pytania i nauczyć się czegoś nowego od reprezentantów pięciu fachów.

Wybór zawodu jest ważnym krokiem w życiu każdego młodego człowieka i z reguły składa się na niego kilka mniejszych decyzji, które trzeba podjąć. Dlatego ważne jest, żeby wcześnie poznać jego specyfikę i określić swoje predyspozycje. Pomóc mogą spotkania z doświadczonymi fachowcami. Tegoroczny hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, do którego przyłączył się Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu, brzmiało „Okryj talenty swojego dziecka”. Uczniowie zostali zaproszeni do hali MOSiR-u i tam wzięli udział w zorganizowanych dla nich warsztatach. Ratownicy medyczni podzieli się swoimi doświadczeniami i zaprezentowali dzieciom podstawy pierwszej pomocy. Policjantki i strażak opowiedzieli o swojej pracy, przypominając młodym zasady bezpieczeństwa. Witrażysta i dziennikarka w praktyce pokazali, na czym polega wykonywanie ich zawodu.

Zgodnie z ideą nauki przez zabawę dzieci miały okazję zobaczyć pokaz Capoeiry i wzięły udział w przygotowanych dla nich konkursach i quizach. Dla najlepszych czekały nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Ogólnopolski Tydzień Kariery organizowany jest już po raz piąty z inicjatywy Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej. W Olkuszu warsztaty przygotował Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu. Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Olkuskiego oraz Burmistrzów i Wójtów poszczególnych gmin.

tydzien kariery1

tydzien kariery3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze