sp4 pasowanie

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów. To pierwsze ważne dla nich przeżycie w murach szkoły, dlatego w tej podniosłej chwili towarzyszyli im najbliżsi – rodzice, rodzeństwo i dziadkowie, a także przyjaciele szkoły, zarząd osiedla i nauczyciele. Wspólnie spędzone popołudnie było dla nich okazją do świętowania i zabawy.

Specjalnie z tej okazji pierwszaki zaprezentowały przed wyjątkową dla nich widownią wierszyki i piosenki, jakich nauczyli się we wrześniu pod okiem swoich wychowawczyń – Małgorzaty Dobrek i Renaty Dąbek. Każdy z 36 uczniów otrzymał symboliczną tarczę szkoły, róg obfitości ze słodkościami, a także wyprawkę przygotowaną przez olkuski magistrat, w której znalazła się książeczka edukacyjna o Olkuszu. Po złożeniu uroczystego ślubowania każde z dzieci zostało pasowane na ucznia przy pomocy wielkiego ołówka.

– Dzień dzisiejszy jest dla całej szkolnej społeczności dniem ważnym i radosnym, bo do grona uczniów ,,Czwórki” przyjęliśmy kolejny rocznik pierwszoklasistów. Wierzę, że nasi najmłodsi uczniowie dotrzymają złożonej obietnicy i będą dumą nas wszystkich. Jestem przekonana, że pod czujnym okiem rodziców i nauczycieli wyrosną na mądrych, uczciwych i szczęśliwych ludzi – powiedziała Anna Knapik, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:43363}{joomplu:43333}{joomplu:43384}{joomplu:43381}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze