Lgota Wolbromska

W piątek 25 listopada odbył się jubileusz 20-lecia istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej. Na tę miłą uroczystość przybyło wielu zacnych gości, którzy gratulowali osiągnięć oraz sukcesów zarówno kierownictwu i pracownikom placówki, jak również korzystającym z zajęć uczestnikom.

Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia przewodniczącej zarządu wolbromskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Urszuli Marcinkowskiej, która powitała przybyłych gości i przedstawiła historię Warsztatu na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Następnie, przybyli na jubileusz goście składali na ręce kierownika placówki Sebastiana Sierki gratulacje oraz życzenia dalszego rozwoju. Nie mogło zabraknąć również podziękowań dla byłych kierowników, którzy przyczynili się do rozwoju WTZ na przestrzeni kolejnych lat. Szczególnie wyróżnieni zostali pracownicy, którzy działają w Warsztacie od początku jego istnienia, a także pozostali instruktorzy.

Wiele wzruszeń i wspomnień przywołała prezentacja multimedialna, która przeniosła uczestników wydarzenia w przeszłość, pokazując rozwój oraz różnorodny wachlarz działań realizowanych w placówce od samych początków WTZ aż do współczesności: szczególną dumą Warsztatu są organizowane cyklicznie „Małopolskie Impresje Poetyckie Osób Niepełnosprawnych” oraz „Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny”, w których biorą udział nie tylko uczestnicy z Gminy Wolbrom, ale także liczni goście z innych warsztatów. Po wspaniałej podróży w czasie, zaprezentowana została ponadto część artystyczna w wykonaniu uczestników Warsztatu. Nie zabrakło także jubileuszowego tortu oraz poczęstunku przygotowanego przez pracowników placówki.

Zaproszeni goście mogli też zwiedzić siedzibę warsztatów w Lgocie Wolbromskiej, gdzie znajduje się 7 wyspecjalizowanych pracowni, w których uczestnicy uczą się nowych umiejętności, a także doskonalą te już nabyte.

zdjęcia: archiwum WTZ


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze