Powiat

Po raz kolejny mieszkańcy naszego powiatu pokazali wielkie serca dla potrzebujących. W bożonarodzeniowej edycji Świątecznej Zbiórki Żywności zebrano bowiem ponad 2,1 tony produktów spożywczych, które trafią do potrzebujących osób z naszego regionu.

Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” we współpracy z krakowskim Bankiem Żywności od lat organizuje podobne zbiórki dwa razy do roku: przed Wielkanocą oraz Bożym Narodzeniem. Ostania akcja przebiegała pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”. Pomóc mógł każdy, podczas zakupów w olkuskich sklepach: Biedronka, Lidl, Delikatesy Centrum, Stokrotka, PSS „Społem” oraz Leviatan, a także w Biedronkach w Kluczach i Jerzmanowicach. W ostatni piątek i sobotę listopada w wymienionych placówkach dyżurowali wolontariusze, informując klientów o akcji oraz nadzorując zbiórki, dzięki czemu w specjalnie oznakowanych koszach klienci zostawiali część swoich swoich zakupów. Jak przy każdej świątecznej zbiórce, tak i tym razem mieszkańcy hojnie wsparli potrzebujących.

„Łzy wzruszenia cisną się do oczu, kiedy zwłaszcza w tych trudnych czasach, ludzie tak chętnie dzielą się z potrzebującymi. Nie ma słów, by wyrazić podziękowanie za okazane serce! Kolejny sukces – ponad 2,1 tony zebranej żywności, która zasili stoły osób najuboższych i pozwoli zapewnić im spokojne i godne święta. Rekordzistami byli – jak zawsze – wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu, którzy tym razem zebrali prawie 600 kg. Gratulujemy!” – mówi koordynatorka Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym „Res Sacra Miser” Janina Lenarczyk.

W akcji uczestniczyło łącznie 250 wolontariuszy z klubów wolontariackich z olkuskich szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, IV Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 3, Zespołu Szkół nr 4 oraz ze szkół podstawowych w Zedermanie i Chechle.

„Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością. Dziękujemy koordynatorom wolontariatu, którzy zachęcają i inspirują uczniów do pomocy społecznej – bez nich nie byłoby zbiórki. Dziękujemy kierownictwu sklepów, które nas ugościły – za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu akcji. Przede wszystkim dziękujemy Wam, wolontariusze – za to, że jesteście i za stałą gotowość do działania. Za to, że odpowiadacie na każde wezwanie” – dodaje Janina Lenarczyk.

fot. Centrum Wolontariatu Stowarzyszenia RSM

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze