0targi wolontariatu

Już po raz piąty olkuskie Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” , tym razem wraz z I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu, promowało ideę wolontariatu podczas kolejnej edycji Targów Wolontariatu. Tradycyjnie była to również okazja do nagrodzenia uczniów i nauczycieli, którzy aktywnie włączają się w pomoc potrzebującym. Imprezę zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

0targi wolontariatu 2– Impreza wskazuje młodzieży, że warto wyciągać bezinteresownie rękę do potrzebujących. Co roku inna szkoła współorganizuje imprezę, mogąc zaprezentować swoją działalność na rzecz innych. Targi były także okazją do złożenia podziękowań wszystkim wolontariuszom pracującym w szkolnych kołach wolontariatu oraz dwóm szkołom szczególnie: Zespołowi Szkół nr 1 oraz Zespołowi Szkół nr 4, które zostały docenione w prestiżowym konkursie „Barwy wolontariatu”, organizowanym przez Centrum Wolontariatu w Warszawie. Wolontariusze z ZS nr 1 wraz z opiekunką  Zdzisławą Sztafińską  zdobyli pierwszą nagrodę, a wolontariusze z ZS nr 4 wraz z opiekunką Bożeną Nogą wyróżnienie – opowiada wiceprezes „Res Sacra Miser” Mateusz Wysocki.

Targi to także konkurs „Wolontariusz Roku 2012”, który jest swoistym uhonorowaniem pracy wolontariuszy i pedagogów. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach. W kategorii „Najlepszy wolontariusz w mojej organizacji” uhonorowano Tomasza Grandysa, działającego do trzech lat w Stowarzyszeniu Na Rzecz Oświaty, Kultury i Pomocy „Wszyscy dla Wszystkich”.  Uczestniczy on również w wielu akcjach charytatywnych,  w Teatrze Niepełnosprawnych, zainicjował i prowadzi zajęcia tańca współczesnego dla młodzieży szkolnej w Osiedlowym Klubie Przyjaźń.

Najlepszym wolontariuszem wśród uczniów została Monika Jurek z II LO w Olkuszu. Laureatka działa w Klubie Wolontariackim, uczestniczyła w akcji „Szlachetna Paczka” i „Góra Grosza”, cyklicznych spotkaniach w Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu, pomaga również rodzinie zastępczej oraz współpracuje z domem tymczasowej opieki nad zwierzętami.

W tym roku w kategorii „Najlepszy wolontariusz pedagog” przyznano dwie nagrody. Jedną z nich zdobyła Małgorzata Bryzik z IV LO w Olkuszu, która od sześciu lat prowadzi całoroczną aktywną działalność jako opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu. Współpracuje m. in. ze Stowarzyszeniem Dobroczynnym „Res Sacra Miser” w Olkuszu, jest pomysłodawcą i organizatorem zbiórek żywności dla biednych rodzin oraz dla rodzin uczniowskich potrzebujących wsparcia oraz pomysłodawcą i koordynatorem parafialnej akcji „Serce dla Serca”.

Nagrodę w tej kategorii odebrała również Agata Skibińska z II LO w Olkuszu,  współpracująca ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Oświaty, Kultury i Pomocy „Wszyscy dla Wszystkich”. Organizuje wiele akcji i zbiórek charytatywnych m.in. bierze udział w projekcie  „Szlachetna Paczka”, systematycznie współpracuje  z Domem Opieki Społecznej w Olkuszu i Domem Dziecka w Sosnowcu, angażuje się  w realizację projektu Lektorium.

Dla uczestników Targów uczniowie I LO przygotowali program artystyczny. Publiczności zaprezentowali się również Joanna Skręt i Piotr Skrzynecki. W trakcie imprezy można było poznać działalność organizacji pozarządowych z powiatu olkuskiego. Gratulacje i życzenia dla naszych wolontariuszy przesłał marszałek Małopolski Marek Sowa.   

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:34558}{joomplu:34540}{joomplu:34551}{joomplu:34562}
   
    

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
LO18 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
LO18
LO18

A cóż to za śliczna panienka na focie nr 6 ?