Olkusz

Około 20 kamer zostanie zamontowanych na olkuskim osiedlu Centrum w ramach rozbudowy sieci miejskiego monitoringu. W magistracie trwa przetarg na tę inwestycję.

Przetarg, podobnie jak w ubiegłych latach, ogłoszono w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. W ramach inwestycji powstanie m. in. kanalizacja teletechniczna w ciągu ul. Nullo (od istniejącej studni zabudowanej na końcu ul. Augustiańskiej do ul Słowackiego), światłowodowa sieć transmisji danych, około 20 punktów kamerowych. Wykonawca będzie też odpowiedzialny za uruchomienie systemu monitoringu wizyjnego zgodnie z opracowanymi projektami i przeszkolenie wyznaczonych pracowników urzędu gminy.

W ubiegłym roku miejska sieć monitoringu rozbudowano o 20 kamer na osiedlu Słowiki i osiedlu Skalskie oraz 12 na osiedlu Pakuska. Z kolei w 2019 roku kamery pojawiły się na Pakusce oraz w Dolince na osiedlu Młodych. Uzupełniono też system w obrębie rynku, który tworzą kamery kierunkowe i szerokokątne, mogące rejestrować numery pojazdów wjeżdżających na rynek. Nadzór nad miejskim monitoringiem pełni Straż Miejska.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze