Kraków

W sierpniu Kadra Małopolski oparta w głównej mierze na zawodniczkach SPR Olkusz, w Darłowie sięgnęła po brązowe medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Ręcznej Plażowej. Zespół prowadzony przez Patrycję Głąbik i byłego trenera olkuskich szczypiornistek Kamila Zawadę nad Bałtykiem sprawił dużą niespodziankę zajmując miejsce na najniższym stopniu podium, wyprzedzając reprezentacje innych województw ze znacznie dłuższym stażem na piasku. Gratulacji było wtedy sporo, bo i wydarzenie bez precedensu. O historycznym wyczynie Małopolanek wciąż jednak warto pamiętać, a końcówka roku to doskonała okazja do powrotu pamięcią do tamtych chwil.

Główne bohaterki wakacyjnej Olimpiady w sobotę poprzedzającą Boże Narodzenie gościły w budynku Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, gdzie z rąk Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Zbigniewa Podolskiego oraz wiceprezes SPR Olkusz, a także członkini MZPR-u i ZPRP w Polsce Katarzyny Polak odebrały pamiątkowe dyplomy oraz upominki sportowe.

– Zawsze miło wracać pamięcią do tych momentów, bo dla nas wszystkich były to niezapomniane przeżycia. Ogólnopolska impreza z oprawą wielkiego wydarzenia i do tego wyniki, które zapewniły nam miano trzeciej drużyny w kraju – zaznacza Patrycja Głąbik. Trenerka pracująca z Kadrą Małopolski, także w sierpniu, tyle tylko że kilkanaście dni później z większością swoich zawodniczek walczyła o klubowe medale Mistrzostw Polski. W Sulejowie krążek również był na wyciągnięcie ręki, ale po świetnej fazie grupowej, w dniu finałów zabrakło nieco doświadczenia.

– Oczywiście przy okazji wizyty w Krakowie również nawiązaliśmy do klubowych mistrzostw. Z perspektywy czasu wiemy, co powinniśmy zrobić lepiej. Jesteśmy mądrzejsi o nowe doświadczenia i choć z jednej strony żal straconej szansy na kolejne podium, to i tak Dziewczyny są moimi Mistrzyniami. Sądzę, że nie tylko moimi… – dodaje trenerka Głąbik.

Pomimo upływu tygodni i miesięcy duma cały czas nas rozpiera! Brąz OOM oraz 4. miejsce w kraju to dla społeczności olkuskiego szczypiorniaka wielkie wyróżnienie i zarazem nobilitacja, bo przecież o Srebrnym Mieście i naszym „Projekcie Plaża” dowiedziała się cała Polska! Kolejne wakacje z pewnością przyniosą kolejne wyzwania. Bagaż doświadczeń już jest, a nowe marzenia czekają na realizację!

Nagrodzona Kadra Małopolski: Oliwia Bartusik, Amelia Basara, Oliwia Błaszczykiewicz, Karolina Herian, Emilia Januszek, Wiktoria Kozyra, Anna Marszałek, Nikola Sołościuk, Natalia Stach – wszystkie SPR Olkusz oraz Barbara Grabisz, Julia Herman (obie UKS Krakowiak Kraków) i Gabriela Janas (MKS PM Tarnów).

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze