Kraków

W ramach 5. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorek Młodszych, SPR II Olkusz pokonał we własnej hali Kusego Kraków! Podopieczne Moniki Pastwy z rocznika 2006 wykazały się ogromnym charakterem, odrobiły straty i w trzecim swoim ligowym meczu odniosły drugie zwycięstwo! Kluczem do sukcesu okazał się ostatni kwadrans sobotniej potyczki.

Spotkanie od samego początku dostarczało wielu emocji. Lepiej zaczęły krakowianki, bo od dwóch trafień Julii Kruczek i Martyny Mochal. Do remisu 2:2 doprowadziły jednak najskuteczniejsze w obozie Młodych Lwic Kinga Petlic z Zuzanną Pawłowską. Po kwadransie 9:6 prowadziły piłkarki Kusego, ale olkuszanki w żadnym momencie nie zwątpiły w możliwość odwrócenia losów pojedynku. W 22. min po golu z rzutu karnego Pawłowskiej SPR remisował 11:11, a po kolejnej bramce tej samej zawodniczki w 28. min miejscowe prowadziły 16:14. Wynik do przerwy z siódmego metra ustaliła Maria Głuch.

Jedno trafienie przewagi w handballu właściwie nic nie oznacza, dlatego Młode Lwice po zmianie stron nadal musiały być czujne. Niestety, pierwsze akcje po wznowieniu dla gości. Krakowianki głównie za sprawą Wiktorii Galan odzyskały prowadzenie i ponownie były bliżej sięgnięcia po komplet punktów. Ale i tym razem zespół trenerki Pastwy wspiął się na wyżyny umiejętności, kwestię zwycięstwa rozstrzygając w ostatniej fazie meczu. W 45. min, a więc na kwadrans przed końcem spotkania, na tablicy obowiązywał wynik 20:20. Trudno było w tym momencie wskazać faworyta, jednak coś po cichu podpowiadało, że to olkuszanki na finiszu będą miały więcej atutów fizycznych i mentalnych. I faktycznie, zdecydowanie lepiej trudy finałowych akcji wytrzymały gospodynie. Julia Ptaszek, Kinga Petlic oraz Alicja Węglarz – to dzięki Nim, SPR II prowadził po 50 minutach 24:22. Następnie kolejne bramki dołożyła Petlic (z akcji i z rzutu karnego), które swoim dziewiątym trafieniem poparła Pawłowska, a pieczęć na wygranej Młodych Lwic postawiła obrotowa Węglarz.

28:24 – takim rezultatem zakończyło się sobotnie, ostatnie w 2021 roku spotkanie SPR-u II Olkusz z Kusym Kraków. Podopieczne Moniki Pastwy swoją postawą zasłużyły na duże słowa uznania i… pochwały ze strony swojej trenerki. – Mieliśmy lepsze i gorsze momenty w tym spotkaniu, ale nawet na chwilę Dziewczyny nie straciły wiary w zwycięstwo, co sprawiło, że możemy się cieszyć z jakże cennych punktów. Byłyśmy prawdziwym zespołem, każda z zawodniczek dołożyła swoją cegiełkę do tego wyniku – zaznacza szkoleniowiec Młodych Lwic z rocznika 2006.

Najskuteczniejszą piłkarką sobotniego meczu została Kinga Petlic. Rozgrywająca gospodyń zdobyła dziesięć goli, o jedno trafienie wyprzedzając swoją koleżankę z drużyny Zuzannę Pawłowską i Julię Kruczek z Kusego.

 

Małopolska Liga Juniorek Młodszych – 5. kolejka

SPR II Olkusz – SKS Kusy Kraków 28:24 (16:15)

SPR II: J. Czarnota – Petlic (10), Pawłowska (9), Węglarz (3), Z. Czarnota (2), Łabuda (2), Ptaszek (1), Rasiak (1), Kania, Kubat, Pilarek, Ślęzak.

Kusy: Kowalczyk – Kruczek (9), Nosek (6), Galan (5), Głuch (2), Mochal (1), Pituła (1), Piątkowska, Burska, Piocha.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze