Olkusz

W przedostatnim meczu tegorocznej rywalizacji w ramach Małopolskiej Ligi Juniorek, podopieczne Marcina Księżyka pokonały we własnej hali 35:26 Pałac Młodzieży Tarnów, stawiając pieczęć na zwycięstwie w wojewódzkich rozgrywkach. Słowo „zwycięstwie” to nie przypadek, bowiem mimo iż w tabeli liderem jest Korona Handball, to kielczanki reprezentują ziemię świętokrzyską i w Małopolsce grały tylko gościnnie. Drugie miejsce Młodych Lwic w tym samym zestawieniu gwarantuje im wojewódzki prymat przed Kusym Kraków. Z końcem stycznia olkuszanki zaczną więc zmagania, których stawką będą medale Mistrzostw Polski! Zanim jednak mistrzowskie turnieje, dla formalności pozostało jeszcze rozegranie wtorkowego spotkania w Sułkowicach.

Przed niedzielnym spotkaniem olkuszanki wiedziały, że jeśli pokonają swoje rówieśniczki z Tarnowa, to już nikt nie zepchnie ich z drugiego miejsca w tabeli. Dla większości z zawodniczek była to również doskonała okazja do odbudowy mentalnej, po sobotniej porażce w Chorzowie w ramach I ligi. Dlatego też, od początku gospodynie wzięły się do pracy. Wynik otworzyła Kamila Pietruszka, na 2:0 podwyższyła Aleksandra Zub. Po kwadransie i golu Elizy Faryńskiej Młode Lwice prowadziły 7:4, notując dobry okres w swojej grze. W 22. min swoją premierową bramkę w tym meczu po powrocie do gry po wyleczeniu urazu kolana zdobyła Karolina Herian, która trafieniem na 11:5 tak naprawdę dopiero zaczęła się rozkręcać. Pierwsza połowa dla miejscowych. 16:10, choć tarnowianki stawiały solidny opór.

Przyjezdne nie chciały być gorsze od zespołu trenera Księżyka także po zmianie stron. Utrudniały zadanie Młodym Lwicom tak długo, jak tylko potrafiły i wychodziło im to całkiem nieźle. Oczywiście do ideału dużo zabrakło, ale przynajmniej olkuszanki nie odskoczyły na dwucyfrową liczbę goli, co można już rozpatrywać w kategoriach małego sukcesu rywalek.

Drugie pół godziny olkuskie szczypiornistki również rozstrzygnęły na własną korzyść, choć z nieco mniejszą przewagą niż pierwsze dwa kwadranse. Zaczęła Ola Zub, następnie także dwukrotnie trafiła Kamila Pietruszka, a później na listę strzelczyń po stronie gospodyń wpisały się m.in. Nikola Sołościuk, Oliwia Błaszczykiewicz, czy Natalia Stach. Do tego kolejne udane akcje celnymi rzutami kończyła Karolina Herian i wreszcie przełamała się też Vanessa Nowak. W 45. min 24:17, a po pełnej godzinie i bramce Amelii Basary 35:26 dla Młodych Lwic, które rok kalendarzowy 2021 oraz całe małopolskie rozgrywki zamkną we wtorek 14 grudnia wyjazdową potyczką z Gościbią Sułkowice, gdzie oczywiście również wystąpią w roli faworyta.

– Dziewczyny zrobiły to, co do nich należało. Wygrały, stawiając kropkę nad „i”, jeśli chodzi o swoją dominację w województwie. Czeka nas jeszcze jeden pojedynek, ale on i tak już nic nie zmieni jeśli chodzi o układ miejsc w tabeli. Tak, czy inaczej oczywiście będziemy chcieli go wygrać, aby regularny sezon poza dwoma porażkami z Koroną zakończyć w kompletem zwycięstw z przeciwnikami z Małopolski – komentuje trener Księżyk.

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIOREK – 10. kolejka

SPR Olkusz – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 35:26 (16:10)

SPR: Januszek, Poczęsny – Zub (8), Herian (7), Faryńska (4), Nowak (3), Pietruszka (3), Stach (2), Kozyra (2), Błaszczykiewicz (2), Sołościuk (2), Polakowska (1), Basara (1).

MKS: Buch – Iwaniec (9), Adamczyk (4), A. Leśniak (4), M. Leśniak (4), Kasprzykowska (3), J. Leśniak (2), Klich, Hołda.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze