Powiat

Po mikołajkowym zwycięstwie nad Kusym Kraków, podopieczne Kamila Zawady w drodze po Mistrzostwo Małopolski miały do zaliczenia jeszcze tylko jeden przystanek. W niedzielę poprzedzającą Święta Bożego Narodzenia Młode Lwice pojechały do Tarnowa na mecz z miejscowym Pałacem Młodzieży, który od pierwszej kolejki zamyka tabelę. Tarnowianki w pięciu dotychczasowych meczach nie ugrały nawet punktu, więc faworyt tej potyczki był tylko jeden.

Olkuska drużyna nie czekała na ruch rywalek, tylko sama od pierwszych minut meczu wzięła się do pracy. Efekty przyszły błyskawicznie. Przyjezdne na tle gospodyń imponowały w każdym elemencie. Dobrze broniły wyprowadzając zabójcze kontrataki. Po 10 minutach olkuszanki prowadziły 9:0 i wciąż było im mało. To nie pazerność, tylko realizacja przedmeczowych założeń. Tarnowianki w końcu się odblokowały, jednak tak naprawdę tylko ratowały honor, bo przewaga Młodych Lwic nieustannie rosła. Olkuszanki grały natomiast na dużym luzie, szukały niestandardowych rozwiązań swoich akcji, cieszyły się grą i faktem, że w tak efektownym stylu przypieczętują Mistrzostwo Małopolski. Do przerwy 23:7 na korzyść SPR-u.

W drugiej połowie na parkiecie trwała dominacja Młodych Lwic. Nie lada skutecznością wykazała się Aleksandra Zub, która w końcowym rozrachunku najmocniej zapracowała na tytuł MVP spotkania, występ w Tarnowie zamykając czternastoma bramkami na koncie. W ofensywie błyszczała również kapitan zespołu Oliwia Sołościuk, która na listę strzelczyń wpisała się dziesięć razy. Właściwie wszystkie olkuskie zawodniczki, poza bramkarkami i Julią Polakowską zaznaczyły swoją obecność na boisku w sędziowskim protokole. Szansę na pokazanie się w starszym roczniku dostały nominalne Juniorki Młodsze: Emilia Januszek, Iza Łukasiewicz, Oliwia Bartusik, Oliwia Błaszczykiewicz, Natalia Stach, czy Nikola Sołościuk. Wszystkie bez wyjątku poradziły sobie w gronie starszych koleżanek, udowadniając że trener Zawada może na nie liczyć w niedalekiej przyszłości, która przecież już na przełomie stycznia i lutego przyniesie turniej w ramach 1/16 Finałów Mistrzostw Polski. Zgodnie z regulaminem Mistrz Małopolski będzie organizatorem tej imprezy, a więc w następnych tygodniach młodzieżowego handballu na wysokim poziomie w Olkuszu nie zabraknie.

– Dziewczyny w pewnym stylu postawiły kropkę nad „i”. Po efektownej wygranej z Kusym, do Tarnowa pojechaliśmy po swoje i zespół nie zawiódł. Mecz momentami przypominał sparing. Całkowicie zdominowaliśmy wydarzenia na boisku, rywalki często się myliły, a my dzięki solidnej grze w defensywie, konsekwentnie wyprowadzaliśmy szybkie ataki. Przez godzinę straciliśmy tylko szesnaście goli, to zasługa świetnie broniącej Emilii Januszek. Za nami udane zmagania w lidze wojewódzkiej, które już niebawem będziemy chcieli poprzeć w drabince decydującej o krajowych medalach. Gratuluję całej drużynie – komentuje trener Kamil Zawada.