Bolesław

To jeden z cytatów, na podstawie którego można napisać utwór na Ogólnopolski Konkurs Literacki XXV Zima Prozy, organizowany przez Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu. Termin nadsyłania prac upływa 15 stycznia.

Jurorzy nagrodzą najlepsze utwory w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do lat 16 oraz dorośli. Każdy uczestnik może nadesłać jeden tekst prozą (do 2 stron znormalizowanego maszynopisu) na podstawie jednego z podanych przez organizatora cytatów. – Utwór własnego autorstwa, napisany w języku polskim, nie nagradzany na innych konkursach oraz nie drukowany w czasopismach literackich, w publikacjach książkowych ani na stronach internetowych można przesyłać w terminie do dnia 15.01.2021 roku. Rozstrzygnięcie Turnieju odbędzie się w ramach 25. Zimy Prozy dnia 12.02.2021 r. o godzinie 17.00 w siedzibie Centrum Kultury, w bolesławskim dworze. Z uwagi na dalszy rozwój sytuacji pandemicznej rozstrzygnięcie konkursu może odbyć się w formie wirtualnej – informują organizatorzy.

Prace należy przesłać w formie wydruku komputerowego na adres: Centrum Kultury, ul Główna 55, 32-329 Bolesław lub mailowo na adres: ck@gminaboleslaw.pl

Każdy utwór trzeba opatrzyć godłem, a jego rozwiązanie dołączyć w osobnej kopercie lub pliku wraz z danymi (imię, nazwisko, wiek, numer telefonu i adres e-mail oraz kategorię wiekową). Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.gminaboleslaw.pl/centrum-kultury

Cytaty proponowane przez organizatora (należy wybrać jeden z nich):

„Jeśli jest Ci zimno, herbata Cię ogrzeje. Jeśli jest Ci gorąco, herbata Cię ochłodzi. Jeśli jesteś pobudzony, herbata Cię uspokoi” (William Gladstone)

„To zadziwiające, że czajnik może jednocześnie uosabiać przyjemność przebywania w samotności i w towarzystwie” (Anonim)

„Kobieta winna być jak herbata: słodka, mocna i gorąca” (przysłowie wschodnie)

„Przesłodzone relacje międzyludzkie są jak posolona herbata” (znalezione w Sieci)

„Nie istnieje żaden na tyle poważny problem, którego nie dałoby się załagodzić filiżanką dobrej herbaty” (Bernard-Paul Heroux)

„Wielka miłość zaczyna się szampanem, kończy zaś herbatą” (Honoré de Balzac)

„Herbata ma gorzko-słodki smak, jak samo życie” (James Burnett)

„Każda filiżanka herbaty jest wyimaginowaną podróżą” (Catherine Douzel)

„Dla dwóch osób siedzących razem przy dzbanku herbaty i świeżych ciasteczkach wszystkie wielkie problemy świata przestają istnieć. W tej chwili przyjaciele znajdują się we własnym cudownym ogrodzie” (Pamela Dugdale)

„Całowanie przypomina picie herbaty z sita, ani jednym ani drugim nie można się nasycić” (Przysłowie chińskie)

„Herbatę się pija, by zapomnieć o hałasie świata” (T’ien Yiheng)

fot. freepik.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze