Kładka łącząca ulice Na Skarpie i Skwer w tym roku zacznie zyskiwać nowe oblicze. W magistracie ogłoszono przetarg na wykonanie pierwszego etapu gruntownego remontu. W jego ramach najpierw zostaną rozebrane schody wiodące na peron LHS, wymianie ulegną też stopnie i płyty spocznikowe na zejściu do ul. Skłodowskiej. Pojawią się również nowe barierki.

Zejście na peron, należące do gminy, jest nieczynne od kilku lat z uwagi na mocno zdewastowane schody, stanowiące zagrożenie dla korzystających z tej drogi zejścia na peron. Gruntowna modernizacja kładki miała rozpocząć się w ubiegłym roku. Zakres zaplanownaych prac przewyższał zabezpieczone na ten cel środki w miejskiej kasie.
– Do tego jedna z podpór uległa poważnemu uszkodzeniu, dlatego odstąpiono od remontu w zeszłym roku. W tegorocznym budżecie na te roboty mamy przeznaczone 100 tys. złotych – mówi naczelnik Wydziału Wydziału Drogowego Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, Artur Kocjan.
Kompleksowa modernizacja potrwa 2-3 lata. Wymienione zostaną łożyska i podpory po obu stronach, będzie także położona nowa nawierzchnia i zamontowane nowe oświetlenie. Magistrat zapewnia, że remont, prowadzony etapami, powinien przebiegać tak, by z kładki można było jednocześnie cały czas korzystać.

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
KrzychtajniakŁukasz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzych
Krzych

Proponuję także przywrócić ruch ulicą Partyzantów. To pozwoliłoby rozładować korki tworzące się na wiadukcie, po zmianie organizacji ruchu, kilka lat temu.

tajniak
tajniak

No naprawde czy bedą tak wymienione te wszystkie szczeguły
zobaczymy efekt końcowy

Łukasz
Łukasz

Proponuję także pod stojącymi z dwóch stron znakami „zakaz ruchu” umieścić wreszcie tabliczkę „nie dotyczy rowerów”, gdyż zgodnie z obowiązującymi znakami obecnie na kładkę nie może wjechać rowerzysta!