Osiemdziesięciu zmotoryzowanych mieszkańców bloków numer 1,3 i 5 przy ulicy Orzeszkowej na Osiedlu Młodych ma już do dyspozycji nowe miejsca parkingowe. Właśnie oddano do użytku 170 metrów bieżących parkingu z kostki brukowej. Przy okazji remontu wymieniono nawierzchnię asfaltową i odnowiono dojścia do klatek schodowych. Gmina na długo wyczekiwany przez mieszkańców remont przeznaczyła niecałe 150 tysięcy złotych. Przedstawiciele urzędu miasta, spółdzielni mieszkaniowej i wykonawcy inwestycji wspólnie oceniali jakość wykonania parkingu.

– Jeżeli chodzi o zakres wykonanych robót, to są wykonane poprawnie. Jest parę niedociągnięć, które wykonawca w najbliższym terminie usunie. Myślę, że mieszkańcy, jak i wszyscy użytkownicy, będą bardzo zadowoleni z tego odcinka wyremontowanej ulicy Orzeszkowej z racji tego, że znacznie usprawni to przepustowość ulicy, jak i możliwość parkowania pojazdów – deklaruje Artur Kocjan, naczelnik wydziału drogowego UMiG Olkusz. Precyzyjne oko naczelnika dopatrzyło się „syndromu skaczących studzienek”, który wyprowadza z równowagi kierowców. Wykonawca zostawił też nieporządek wokół terenu budowy. Kamienie, resztki asfaltu i gruz na skarpie oraz koło pasu zieleni mają być usunięte, a teren zarównany. Wykonawca ma na to 10 dni i będzie musiał zgłosić się do powtórnego odbioru wskazanych usterek. Poza wymienionymi niedociągnięciami, cała reszta spełnia wszystkie wymogi. Inwestor zrezygnował z podzielenia parkingu na konkretne miejsca, bo to podobno nie zdaje egzaminu na parkingach osiedlowych.

– Osiedle Młodych to takie osiedle, gdzie ciągle brakuje miejsc postojowych dla samochodów. Obserwując od dłuższego czasu to miejsce, doszedłem do wniosku, że jest konieczne tutaj zrobić remont tej ulicy i wybudować kilkadziesiąt miejsc postojowych. Zwłaszcza, że samochody, które tutaj stawały, pozostawiane były na terenie, który się zupełnie do tego nie nadawał – przekonuje Andrzej Drapacz, osiedlowy radny. – Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że opinie mieszkańców są pozytywne, poza tym, że prace trwały zbyt długo. Spowodowane to było opadami deszczu i nietypową pogodą, która utrudniała realizację tego zadania. Ale w sumie sądzę, że ludzie będą z tego zadowoleni, jako że robota jest wykonana dobrze, poza nielicznymi uwagami, które zostały zgłoszone i będą usunięte – dodaje radny. Mieszkańcy podzielają opinię radnego, bo normalne jest, że parkowanie na nowej kostce jest lepsze niż brnięcie w błocie. – Uważam, że inwestycja jest niezwykle udana. Spodziewam się kolejnych, równie udanych inwestycji – mówi młody kierowca z Olkusza.  

Niestety w tym roku mieszkańcy innych części Osiedla Młodych nie doczekają się parkingów. – Plany są duże, natomiast gorzej jest z możliwością finansowania jeżeli chodzi o środki budżetowe na ten rok – mówi Artur Kocjan. W najbliższym czasie przyjdzie kolej na mieszkańców innego osiedla. Prace remontowe w tym zakresie przeniosą się na ulicę Legionów Polskich od bloku 30 do bloku 46, gdzie docelowo powstanie około 400 miejsc parkingowych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkaniec orzeszk.
mieszkaniec orzeszk.
14 lat temu

świetny parking.Wreszcie nasz problem zniknął.Przydałoby się jeszcze naprawić ul.jana Pawła,bo to policzek dla naszego miasta.

zofia nałkowska
zofia nałkowska
14 lat temu

a kiedy będzie remont nałkowskiej? zapraszam, panie radny, na naszą ulicę o 21 każdego dnia, w sumie teraz w lato jest lepiej bo wiocha siedzi u siebie, a nie zabiera miejsca pierworodnym mieszkańcom, ale i tak remont by się przydał, bo nawet jak straż pożarna przyjeżdża albo śmierciarka to nie ma miejsca, bo z obu stron zawalone furami (bo przecież tera to każdy ma ze 2 lub 3 fury). trzeba poszerzyć jezdnię, przesunąć chodniki i podebrać trochę trawnika, bo potem wiosna przychodzi i rano se śpie, a tu o 6 buczy mi kosiara za oknem, a mnie szlag trafia – zróbcie z tym porządek, do cholery, bo ja się tu w tej szuflandii wykończe i jeszcze ciepłej wody nie ma, no to jest paranoja, i gdzie ja mam sie myć. na basenie? pewnie wszyscy tak robią. XXI wiek i żeby dwa tygodnie ciepłej wody nie było, co to jest? dziękuję, dobranoc. zbożnej nocy życzę.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
14 lat temu

Jestem mieszkańcem ulicy Orzeszkowej od kilku lat. i od samego początku miałem kłopoty z parkowaniem. Dziś ten problem zniknął. Uważam, że budowa tego parkingu była bardzo potrzebna. Dlategi wielkie dzięki za inicjatywę.