Osiemdziesięciu zmotoryzowanych mieszkańców bloków numer 1,3 i 5 przy ulicy Orzeszkowej na Osiedlu Młodych ma już do dyspozycji nowe miejsca parkingowe. Właśnie oddano do użytku 170 metrów bieżących parkingu z kostki brukowej. Przy okazji remontu wymieniono nawierzchnię asfaltową i odnowiono dojścia do klatek schodowych. Gmina na długo wyczekiwany przez mieszkańców remont przeznaczyła niecałe 150 tysięcy złotych. Przedstawiciele urzędu miasta, spółdzielni mieszkaniowej i wykonawcy inwestycji wspólnie oceniali jakość wykonania parkingu.

– Jeżeli chodzi o zakres wykonanych robót, to są wykonane poprawnie. Jest parę niedociągnięć, które wykonawca w najbliższym terminie usunie. Myślę, że mieszkańcy, jak i wszyscy użytkownicy, będą bardzo zadowoleni z tego odcinka wyremontowanej ulicy Orzeszkowej z racji tego, że znacznie usprawni to przepustowość ulicy, jak i możliwość parkowania pojazdów – deklaruje Artur Kocjan, naczelnik wydziału drogowego UMiG Olkusz. Precyzyjne oko naczelnika dopatrzyło się „syndromu skaczących studzienek”, który wyprowadza z równowagi kierowców. Wykonawca zostawił też nieporządek wokół terenu budowy. Kamienie, resztki asfaltu i gruz na skarpie oraz koło pasu zieleni mają być usunięte, a teren zarównany. Wykonawca ma na to 10 dni i będzie musiał zgłosić się do powtórnego odbioru wskazanych usterek. Poza wymienionymi niedociągnięciami, cała reszta spełnia wszystkie wymogi. Inwestor zrezygnował z podzielenia parkingu na konkretne miejsca, bo to podobno nie zdaje egzaminu na parkingach osiedlowych.

– Osiedle Młodych to takie osiedle, gdzie ciągle brakuje miejsc postojowych dla samochodów. Obserwując od dłuższego czasu to miejsce, doszedłem do wniosku, że jest konieczne tutaj zrobić remont tej ulicy i wybudować kilkadziesiąt miejsc postojowych. Zwłaszcza, że samochody, które tutaj stawały, pozostawiane były na terenie, który się zupełnie do tego nie nadawał – przekonuje Andrzej Drapacz, osiedlowy radny. – Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że opinie mieszkańców są pozytywne, poza tym, że prace trwały zbyt długo. Spowodowane to było opadami deszczu i nietypową pogodą, która utrudniała realizację tego zadania. Ale w sumie sądzę, że ludzie będą z tego zadowoleni, jako że robota jest wykonana dobrze, poza nielicznymi uwagami, które zostały zgłoszone i będą usunięte – dodaje radny. Mieszkańcy podzielają opinię radnego, bo normalne jest, że parkowanie na nowej kostce jest lepsze niż brnięcie w błocie. – Uważam, że inwestycja jest niezwykle udana. Spodziewam się kolejnych, równie udanych inwestycji – mówi młody kierowca z Olkusza.  

Niestety w tym roku mieszkańcy innych części Osiedla Młodych nie doczekają się parkingów. – Plany są duże, natomiast gorzej jest z możliwością finansowania jeżeli chodzi o środki budżetowe na ten rok – mówi Artur Kocjan. W najbliższym czasie przyjdzie kolej na mieszkańców innego osiedla. Prace remontowe w tym zakresie przeniosą się na ulicę Legionów Polskich od bloku 30 do bloku 46, gdzie docelowo powstanie około 400 miejsc parkingowych.

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
mieszkaniec orzeszk.zofia nałkowskaMieszkaniec Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mieszkaniec orzeszk.
mieszkaniec orzeszk.

świetny parking.Wreszcie nasz problem zniknął.Przydałoby się jeszcze naprawić ul.jana Pawła,bo to policzek dla naszego miasta.

zofia nałkowska
zofia nałkowska

a kiedy będzie remont nałkowskiej? zapraszam, panie radny, na naszą ulicę o 21 każdego dnia, w sumie teraz w lato jest lepiej bo wiocha siedzi u siebie, a nie zabiera miejsca pierworodnym mieszkańcom, ale i tak remont by się przydał, bo nawet jak straż pożarna przyjeżdża albo śmierciarka to nie ma miejsca, bo z obu stron zawalone furami (bo przecież tera to każdy ma ze 2 lub 3 fury). trzeba poszerzyć jezdnię, przesunąć chodniki i podebrać trochę trawnika, bo potem wiosna przychodzi i rano se śpie, a tu o 6 buczy mi kosiara za oknem, a mnie szlag trafia –… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Jestem mieszkańcem ulicy Orzeszkowej od kilku lat. i od samego początku miałem kłopoty z parkowaniem. Dziś ten problem zniknął. Uważam, że budowa tego parkingu była bardzo potrzebna. Dlategi wielkie dzięki za inicjatywę.