Choroby czy upośledzenie sprawiają, że niektóre dzieci rzadko osiągają sukcesy. Bardzo ciężko pracują nad każdym zadaniem, które ich rówieśnikom nie sprawiłoby większej trudności. Tym bardziej trzeba doceniać ich wysiłki. Pomysł jak to zrobić  w miły i atrakcyjny sposób, znalazło Gimnazjum nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Olkuszu. Jak co roku w tej szkole odbył się Turniej Integracyjny „Rusz głową, kopnij nogą”.
Trzecia edycja zmagań zgromadziła 17 uczestników z podstawówek i gimnazjów w mieście, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Konkurs przygotowany przez nauczycielki: Marzenę Pałkę, Gabrielę Leisner, Klaudię Guzik i Ewę Kwaśniewską obfitował w wiele atrakcji. Najpierw dzieci rozwiązywały test składający się z rebusów, prostych działań i rozsypanek literowych. Mnóstwo zabawy i uśmiechu sprawiła im gra w koło fortuny oraz część sportowa turnieju. Konkurencje były dostosowane do wieku i możliwości uczestników. Dzieci rzucały piłką do kosza, strzelały do bramki i biegały slalomem z krążkiem hokejowym.

Jak przystało na przedświąteczny okres, nie mogło zabraknąć odwiedzin świętego Mikołaja a raczej jego pomocnika, Marka Krzykawskiego, bo święty ma w tym okresie mnóstwo pracy.
Każde z dzieci otrzymało upominki i dyplomy udziału w zmaganiach. Na najlepszych uczestników turnieju czekały dyplomy i nagrody – sprzęt sportowy.
– Chcemy, by niepełnosprawne dzieci uwierzyły, że mogą zaistnieć w swoim środowisku, że także one mogą sprawdzić swoje umiejętności i odnieść sukces. To jest ich dzień i mają czuć się wyjątkowe – podkreśla Marzena Pałka.
Honorowy patronat na trzecią edycją Turnieju Integracyjnego objęła dyrektor gimnazjum ds. integracji Jolanta Różanowska.
Organizatorzy dziękują za wsparcie sponsorom imprezy: Drukarni Osma i firmie Eden Springs z Krzeszowic.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze