Bukowno

Ponad 150 uczestników z całego kraju uczestniczyło w IV Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „TYLKO DLA ORŁÓW. SZTOŁA 2021”. Kajakarze przepłynęli trasę z Bukowna do Sławkowa, która liczy 17 km.

W sobotę, 4 września kajakarze pokonali 17-kilometrową trasę na odcinkach: Bukowno Przystań – Sławków – Piernikarka. Był to grupowy spływ, zorganizowany w naszej okolicy po raz czwarty przez Fundację Kajakową Tołhaj-Gdk, przy współpracy z władzami miasta Bukowno oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bukownie.

Oficjalne otwarcie imprezy, z udziałem zastępcy burmistrza Marcina Cockiewicza oraz dyrektor MOSiR Anny Kwaśniewskiej, odbyło się w sobotę rano przy Domu Turysty „TRAMP”. Około godziny 10:00 nastąpił przemarsz do przystani początkowej znajdującej się przy ośrodku „Leśny Dwór”. Stąd wyruszyli w 17-kilometrową trasę, w kierunku opuszczonej sławkowskiej osady „Piernikarka”.

Jak podkreślali uczestnicy imprezy, Sztoła jest rzeką malowniczą, ale również wymagającą.  – To był ekstremalny ośmiogodzinny spływ. Chłodna woda, mnóstwo przenosek, przeciągania kajaka przez bagna, przepływania pod zwalonymi pniami — relacjonują kajakarze. Wszyscy zgodnie mówią jednak, że udział w wydarzeniu to wspaniała rekreacja i zapadające na długo w pamięć przeżycie. Zwłaszcza, że po kilku deszczowych dniach, sobota była ciepła i słoneczna.

Jak informują przedstawiciele MOSIR-u w Bukownie, na końcowej przystani na kajakarzy czekał słodki poczęstunek, a wieczorem przy DT „TRAMP” odbyło się pożegnalne ognisko. IV Ogólnopolski Spływ Kajakowy „TYLKO DLA ORŁÓW. SZTOŁA 2021” odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta Bukowno.

Ponad 150 uczestników z całego kraju uczestniczyło w IV Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „TYLKO DLA ORŁÓW. SZTOŁA 2021". Kajakarze przepłynęli trasę z Bukowna do Sławkowa, która liczy niespełna 17 km.
Zdjęcia: A.N.Q.A.
« 2 z 5 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze