Powiat

W miniony weekend policjanci z olkuskiej komendy i Komisariatu Policji w Wolbromiu uczestniczyli w trzech imprezach promując bezpieczeństwo wśród jej uczestników.  Na piknikach rodzinnych na osiedlu Słowiki w Olkuszu i w Olewinie oraz nad Zalewem Wolbromskim, gdzie odbyła się akcja „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.  Obecność policjantów na takich imprezach, to okazja do promowania bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu olkuskiego, a szczególnie dzieci i młodzieży.

Dla uczestników imprez, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, na festynach były dmuchańce, konkursy dla dzieci, pokaz  sprzętu i wyposażenia służb. Nad Zalewem Wolbromskim Polski Związek Wędkarski w Wolbromiu zorganizował zawody wędkarskie. Ochotnicze Straże Pożarne z Chrząstowic i Wolbromia pokazywały sprzęt i wyposażenie jakie wykorzystują w codziennej służbie. Zainteresowani mogli zobaczyć, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Zarówno dzieci, jak i dorośli ćwiczyli na fantomach resuscytację.

Na stanowiskach profilaktycznych policjanci  promowali bezpieczne zachowania na drodze. Dużą uwagę funkcjonariusze, zawracali na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, a szczególnie na bezpieczną drogę uczniów do i ze szkoły. Omawiali nowe przepisy z zakresu ruchu drogowego i udzielali porad prawnych dotyczących prawidłowego zachowania się na drodze. Przypominali o obowiązku posiadania elementów odblaskowych poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Ponadto policjanci prowadzili pogadanki dotyczące bezpiecznego surfowania w sieci, bezpieczeństwa osobistego, czy też bezpiecznego zachowania się nad wodą. Nad Zalewem Wolbromskim promowali bezpieczne zachowania osób przebywających nad wodą i korzystających z kąpielisk. Każdy z uczestników, który odwiedził nasze stanowisko, otrzymał gadżety oraz materiały edukacyjne promujące bezpieczeństwo.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze