karetka

Skandal, sytuacja nie do zaakceptowania – tak pracownicy olkuskiego Pogotowia Ratunkowego oceniają pomysł dyrekcji Nowego Szpitala dotyczący zmniejszenia obsady w karetkach. Jeśli dojdzie do planowanych zmian, zespoły karetek pogotowia będą wyjeżdżać do chorych i ofiar wypadków drogowych w mniejszym składzie niż dotychczas. Ratownicy medyczni są przekonani, że takie rozwiązania mogą zagrażać zdrowiu i życiu pacjentów. Pomocy szukają u posłów oraz u władz miasta i powiatu. Ich wniosek był rozpatrywany podczas ostatniego posiedzenia Komisji Zdrowia Rady Powiatu w Olkuszu. Pomysł dyrekcji zakłada zmniejszenie składów osobowych, zarówno w karetkach specjalistycznych „S”, jak i podstawowych „P”. Ograniczenie ma polegać na tym, że w karetkach „S” będą nieść pomoc trzy, a nie jak do tej pory, cztery osoby: lekarz, pielęgniarka i kierowca ratownik. W wozach ratowniczych „P” ma wyjeżdżać do pacjentów jedynie ratownik i przeszkolony w zakresie ratownictwa medycznego kierowca.

– W stanach nagłych zdarzeń, gdy liczy się każda para rąk do pomocy, takie ograniczenia stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ratowanych osób, nie wspominając o zagrożeniach samych ratowników – podkreślają pracownicy pogotowia dodając, że trudno zaakceptować fakt szukania oszczędności przez ograniczanie w ten sposób możliwości bezpośrednich działań ratowniczych i stabilizujących stan pacjenta w ramach tzw. „złotej godziny,” które bezpośrednio przekładają się na końcowy sukces lub klęskę w niesieniu pomocy.

Należy podkreślić, że jeżeli dyrekcja Nowego Szpitala w Olkuszu wprowadzi ograniczenia w obsadzie karetek, zrobi to zgodnie z prawem, bowiem taką możliwość daje jej  ustawa o ratownictwie medycznym. – Ustawa, która w opinii środowiska medycznego, jest po prostu bublem prawnym, dopuszcza co prawda takie rozwiązanie, ale większość jednostek ratownictwa odchodzi od niego mając na względzie bezpieczeństwo pacjentów – podnoszą ratownicy, podając jako przykład zespoły wyjazdowe krakowskiego pogotowia. – Trudno jest ratować w pojedynkę człowieka w karetce, gdy kierowca – ratownik prowadzi samochód, by dojechać na czas do szpitala. Ktoś, kto wymyślił takie ograniczenia, nie ma pojęcia o tym, jak wygląda opieka nad pacjentem, który wymaga szybkiej pomocy, gdy nie ma drugiej osoby, by chociażby podać coś do ręki – denerwuje się jeden z pracowników pogotowia.

Ratownicy podają również inne konkretne przykłady. Jak tłumaczą, do sprawnego prowadzenia akcji reanimacyjnej potrzebne są co najmniej trzy osoby. Jedna prowadząca sztuczną wentylację, druga wykonująca bezpośredni masaż serca i trzecia zajmująca się wszystkimi innymi czynnościami: defibrylacją, naciąganiem i podawaniem leków czy odsysaniem pacjenta. – Nie wyobrażamy sobie także prowadzenia jednoosobowo porodu w karetce czy udzielania pomocy osobie poszkodowanej w wypadku – dodają pracownicy pogotowia.

Działania załogi karetek poparły związki zawodowe. Pomóc chcą olkuscy parlamentarzyści, którzy starają się nie dopuścić do niekorzystnych, ich zdaniem, zmian interweniując w Ministerstwie Zdrowia. Zaniepokojeni sytuacją są również samorządowcy. – Dla nas to jest rzecz nie do przyjęcia – mówi rady powiatowy Jacek Osuch, członek Komisji ds. Promocji i Ochrony Zdrowia Rady Powiatu w Olkuszu.

Temat był już poruszany podczas ostatnich obrad tej komisji. Jednak ostateczne ustalenia jeszcze nie zapadły. Radni zbiorą się ponownie w najbliższą środę, a do udziału w obradach został zaproszony prezes spółki Nowy Szpital. Największy problem polega na tym, że ani parlamentarzyści, ani powiat odpowiedzialny za bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, nie mają większego wpływu na decyzje Nowego Szpitala. Starostwo jest, po komercjalizacji szpitala i przejęciu go przez prywatną spółkę, właścicielem zaledwie 30 procent udziałów firmy, co nie daje mu prawa do podejmowania wiążących decyzji w sprawie sposobu prowadzenia działalności przez Nowy Szpital.

Pomimo prób, nie udało nam się spotkać z dyrektorem spółki Nowy Szpital Krzysztofem Bestwiną. Redakcja nadal oczekuje na komentarz w tej sprawie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
54 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lpr
lpr
10 lat temu

[quote name=”Xnivos”]Jeśli ktoś twierdzi, że w 2 osoby nie da się skutecznie ratować ludzi w karetce, to znaczy że jest niedouczony i powinien wziąć się za szkolenie. Dobry ratownik zrobi to bez problemu. Przykładem jest załoga helikoptera LPR – dwie osoby, latają do najcięższych stanów i sobie radzą. Podobnie jak wiele dwuosobowych zespołów w całej Polsce.[/quote]aleś ty ćwok

czaruś4
czaruś4
10 lat temu

a czemu aż 2 osoby sa w karetce? Mi wystarczy jedna … a kierowca po co? lepiej włączyć autopilota żeby było taniej 😆

Xnivos
Xnivos
10 lat temu

Jeśli ktoś twierdzi, że w 2 osoby nie da się skutecznie ratować ludzi w karetce, to znaczy że jest niedouczony i powinien wziąć się za szkolenie. Dobry ratownik zrobi to bez problemu. Przykładem jest załoga helikoptera LPR – dwie osoby, latają do najcięższych stanów i sobie radzą. Podobnie jak wiele dwuosobowych zespołów w całej Polsce.

Wieśniak
Wieśniak
10 lat temu

Gratulacje Panie Sarcozy!! pewnie ma pan doktorat z organizacji ochrony zdrowia i to nie tylko w Polsce ale i na świecie 😆 😉

Narkozy
Narkozy
10 lat temu

Kto ma umrzeć to mu i Klinika Gemeli nie pomoże, ani 2 lekarzy w karetce a kto ma żyć to nawet z katastrofy lotniczej wyjdzie cało, jak ci teraz w rosji. Amen. Szczescie i modlitwa to najlepsze lekarstwa, a pan Bóg to najlepszy lekarz.

Sarcosy
Sarcosy
10 lat temu

Pan Rokita zachorował na trzustkę we Włoszech i leżał sobie biedak w zwykłym szpitalu. Na prosbę Kard. Dziwisza przeniesiono do Kliniki Gemelli w Rzymie. Czy gdyby nie był panem Rokitą i nie znał dobrze Kard. Dziwisza leczyli by go w tak renomowanej klinice? A skąd. Posłowie, politycy, i inne ważne osoby lecza się w szpitalu MSW. Tak było nawet w socjalizmie. Ludzie bądźcie realistami i nie żyjcie złudzeniami.

Sarcosy
Sarcosy
10 lat temu

Dziś nikt nie robi niczego dla idei. Absolwent liceum nie idzie na medycyne bo czuje głos boży. Idzie tam bo wie, że zawód lekarza zapewni mu środki do życia na poziomie większyń niż innym i że jego pycja w społeczeństwie będzie większa niż innych. Dobrze jesli w tym dążeniu pogłębia swoją wiedzę , fachowość i tym sposobem służy również innym. Gorzej jeśli mu wystarcza sam tytuł lekarza i tzw. pozycja, a pacjent nie wiele go obchodzi jesli nie ma czym zapłacić. I nie ma sie co dziwić ani tym absolwentom, bo w dzisiejszym swiecie każdy tak robi. Więc o co te pretensje. Niektórzy sie zachowują jakby się dopiero narodzili, albo lubia sie sami oszukiwać i udawać, że nie wiedzą o co chodzi. W medycynie zawsze rządziły pieniądze. Siostra Teresa z Kalkutty, była tylko jedna. A Dr Judym to postać fikcyjna i śmieszna. Zrozummy to wreszcie.

Sarcosy
Sarcosy
10 lat temu

Juz dziś mamy szpitale dla lepiej usytuowanych, wolą się oni leczyć prywatnie, mieszkają na chronionych osiedlach, nie czekają w kolejkach. Już wkrótce, kiedy zachorują nagle będą po nich przyjeżdzać karetki pogotowia, nie dwójkowe czy trójkowe, ale takie w których załodze będzie dwóch a nawet trzech lekarzy. Nawet kierowca będzie lekarzem. Po woli musicie się do tego przyzwyczajać. Wiem, że to przykre, szczególnie jeśli ktoś nie ma pieniędzy, ale ta sama osoba, która je nagle zdobywa ( np. wygra w totka) zaczyna myśleć tym samym systemem co inni bogaci. Po prezesa NFZ, minister zdrowia, czy szefa spółki nowy szpital nie pojedzie zwykła karetka i nie trafia oni do olkuskiego szpitala, no chyba że będą mieć pecha i ktoś ich nie pozna, albo będą mieć wypadek w leśnej głuszy. Ale to jest wliczone w ryzyko zawodowe. Oczywiście im tego nie życzę. Sami sobie jesteście państwo winni, bo jesli sami uważacie że pieniądze są najważniejsze to nie dziwcie się, że inni uważają podobnie.

Sarcosy
Sarcosy
10 lat temu

Istotnie był nie lada fachowcem w przygotowywaniu gruntu pod działalność spółki, polegającym na zwalnianiu pracowników. Dzisiaj biadolenie nad pacjentami, którzy mogą ucierpieć przez wprowadzenie dwójek i trójek w pogotowiu, nie mają już żadnego głębszego sensu. Decyzja zapadła we wrześniu 2009 roku. Źródło takiego stanu rzeczy nie leży w Olkuszu, tylko w polityce państwa, które urynkowiło służbę zdrowia i będzie je urynkawiać do momentu, kiedy ludzie zrozumieją jedną i podstawową sprawę. Dobry stan własnego zdrowia, jak wszystko na tym świecie kosztuje i trzeba za niego płacić. Ktoś kto nie ma pieniedzy nie jeżdzi mercedesem. Ktoś, kto nie ma pieniędzy lepiej niech nie choruje. Proszę się nie oburzać, tak jest i dzisiaj, chociaż łatwiej udawać, że istnieje równość dostępu do świadczeń medycznych, badań specjalistycznych itd. Sami państwo wiecie, że tak nie jest . I nie dzieje się tak od dziś tylko od lat, jeśli nie wieków.

Sarcosy
Sarcosy
10 lat temu

A wiara ta staje się jeszcze bardziej idiotyczna, kiedy ktoś orientuje się w polityce NFZ, który dąży do minimalizacji kosztów i to NFZ jest autorem tzw. dwójek i trójek w pogotowiu, gdyż uważa, że skoro takie systemy funkcjonuja w innych państwach, to u nas tym bardziej. Tymczasem nie bieże się pod uwagę poziomu personelu medycznego, który póki co ( nie chcę tu nikogo obrażać) jeszcze długo bedzie odbiegać od poziomu w państwach z których chce brać przykład NFZ. Nikt nie zmusi władz Nowego Szpitala do rezygnacji z mozliwości zaoszczędzenia środków finansowych, kiedy takie możliości daje NFZ i obowiązujące od 2006 roku prawo. Tymbardziej, że na własne życzenie Powiat pozbawił się roli włascicielskiej obejmując 30% udziałów w spółce i pozostawiając decyzję Nowemu szpitalowi i jego ludziom, co nastąpiło jeszcze przed zmianą formy własności poprzez mianowanie dyrektorem p. Sobolewskiego – pracownika Spółki średniego szczebla, który przedstawiany był jako nie lada fachowiec.

Pacjent2
Pacjent2
10 lat temu

Beneficjentem przekształceń jest Pan Orkisz :-* i to podwójnym 1 ma dobrze płatną posadę 2 wygrał wybory na „trzepaniu” szpitalnej piany”to trzeba mieć głowę żeby tak wszystkich w konia zrobić

Sarcosy
Sarcosy
10 lat temu

Tymczasem administracja jest znacznie liczniejsza niż za czasów „słusznie minionych” , a panie pielęgniarki za te same pieniądze co kiedyś muszą robic znacznie więcej i są przerzucane z oddziału na oddział, co kiedyś wywołałoby bunt i strajk. Dziś siedzą cicho i pokornie przyjmują do wiadomości polecenia przełożonych. Nie było ich na sesjach Rady Powiatu w maju i wrześniu 2009 roku, gdyż liczyły, że na zmianach skorzystają. Tak im przecież obiecywała osoba do której mieli tak wieloletnie i nieograniczone zaufanie. Kretynem jest ten, kto uważał, że spółka, której podstawowym celem, jak z resztą każdej spółki jest maksymalny zysk będzie prowadzić w olkuskim szpitalu działalnośc charytatywną. Idiotą jest ten kto myslał, że ze zmniejszonego kontraktu spółka ta wygeneruje zysk, który zainwestuje w rozwój szpitala i dobre zarobki jego personelu. Doprawdy trzeba byc mocno naiwnym, żeby wierzyć w takie cuda.

Sarcosy
Sarcosy
10 lat temu

Śmieszy mnie , jak teraz kwila na tym forum różni narzekacze, którym nie podoba się polityka nowych włascicieli szpitala. Pytam – a gdzie to oni byli, kiedy decydowały się jego losy w maju i wrzesniu 2009 roku? Nawet Starostwo było zdziwione tak marną frekwencją obywateli powiatu podczas sesji na których decydowały sie losy szpitala. No cóż, jak już ktoś wcześniej napisał były ważniejsze sprawy: Złotopolscy, Plebania i inne odmóżdzajace społeczeństwo produkty medialne. Rada Powiatu wykonała krok, którego można się było spodziewać. Postąpiła w sposób najprostrzy. Prywatyzując szpital zdjęła sobie z głowy zbyt dla siebie trudny problem. Wtórowali jej strajkujący lekarze, którzy póki co są najbardziej zadowoleni z zaistniałych zmian i podjudzone- przez pewne osoby zasiadające kiedyś w Radzie Powiatu- pielęgniarki, które liczyły, że w wyniku redukcji w administracji to one będą beneficjentkami zaoszczędzonych pieniędzy.

qwerty
qwerty
10 lat temu

Najlepiej to wszystko sprywatyzować, są jeszcze lasy, drogi, chodniki. Jak tam burmistrzu z PO? by żyło się lepiej?

czarek
czarek
10 lat temu

a po co wogóle lekarz w szpitalu?
Wysłać na kurs ratownika sprzątaczkę… :zzz
Może kogoś uratuje a i w wolnej chwili posprząta…Będzie pracowała za dwóch a zarobi tylko tysiąc złotych 😆
będzie taniej 😉

związkowiec
związkowiec
10 lat temu

[quote name=”czaruś4″]lecytyna jest ok. A Ty co bierzesz? 😆
Bardziej martwię się o szpital i to co z nim robią…
Powiat niepotrzebnie zrzekł się 70% udziałów…Mógł dać wolną rękę w decydowaniu spółce ze Szczecina, ale na czarną godzinę zachować sobie zachować 51% żeby gdy coś głupiego wymyślą anulować im tą decyzję…a gdyby źle rządzili to powiat mógłby wywalić ich na zbity pysk 😆 proste… 😆 ale „sprzedali” szpital …to tak jakby sprzedali kawałek Polski :P[/quote]

I ZA TO ORKISZA POWINNISMY ROZLICZYC W JESIENNYCH WYBORACH .
JAK ROWNIEZ ZA USTAWE O ZWIAZKACH TEJ SAMEJ PLCI
NIGDY WIĘCEJ ORKISZOW I SLD

czaruś4
czaruś4
10 lat temu

lecytyna jest ok. A Ty co bierzesz? 😆
Bardziej martwię się o szpital i to co z nim robią…
Powiat niepotrzebnie zrzekł się 70% udziałów…Mógł dać wolną rękę w decydowaniu spółce ze Szczecina, ale na czarną godzinę zachować sobie zachować 51% żeby gdy coś głupiego wymyślą anulować im tą decyzję…a gdyby źle rządzili to powiat mógłby wywalić ich na zbity pysk 😆 proste… 😆 ale „sprzedali” szpital …to tak jakby sprzedali kawałek Polski 😛

prezes
prezes
10 lat temu

[quote name=”OranGooThan”][quote name=”czaruś4″]Biorę lecytyne…poprawia myślenie….spróbuj … ;-)[/quote]
No ale karetką w takim razie nie możesz jeździć. :o[/quote]
[quote name=”czaruś4″]Biorę lecytyne…poprawia myślenie….spróbuj … ;-)[/quote]

To masz ją chyba z nieznanego pochodzenia… zrób sobie badania toksykologiczne bo może Ci sprzedali coś innego niż chciałeś…

Lekarz
Lekarz
10 lat temu

Łatwo jest podejmować decyzję,ale przyjdzie możę taka pora gdy ta osoba która to wymyśliła to oszczędzanie na ludzkim zdrowiu sama będzię potrzebować pomocy. I co wtedy …
„Starostwo jest, po komercjalizacji szpitala i przejęciu go przez prywatną spółkę, właścicielem zaledwie 30 procent udziałów firmy, co nie daje mu prawa do podejmowania wiążących decyzji w sprawie sposobu prowadzenia działalności przez Nowy Szpital.”
Starostwo nie potrzebnie rzekło się 70% udziałów ,powinno być tak by starostwo miało 51% udziałów i by zatrzymało takie decyzję jak ta.

OranGooThan
OranGooThan
10 lat temu

[quote name=”czaruś4″]Biorę lecytyne…poprawia myślenie….spróbuj … ;-)[/quote]
No ale karetką w takim razie nie możesz jeździć. 😮

czaruś4
czaruś4
10 lat temu

Biorę lecytyne…poprawia myślenie….spróbuj … 😉

prezes
prezes
10 lat temu

[quote name=”czaruś4″]”Starostwo jest, po komercjalizacji szpitala i przejęciu go przez prywatną spółkę, właścicielem zaledwie 30 procent udziałów firmy, co nie daje mu prawa do podejmowania wiążących decyzji w sprawie sposobu prowadzenia działalności przez Nowy Szpital.”

Pytanie za 100 punktów: Po co komuś 30% udziałów skoro i tak nie może decydować???
Lepiej było sprzedać całe 100 % … :zzz
Głosu by i tak nie mieli jak teraz ale przynajmniej byłoby troche kasy na remont dróg i jakiś pożytek by był…
a tak to ani dobrych dróg ani szpitala !!! :lol:[/quote]
Czaruś nie wiem co ty bierzesz ale zmień dilera 🙂

czaruś4
czaruś4
10 lat temu

„Starostwo jest, po komercjalizacji szpitala i przejęciu go przez prywatną spółkę, właścicielem zaledwie 30 procent udziałów firmy, co nie daje mu prawa do podejmowania wiążących decyzji w sprawie sposobu prowadzenia działalności przez Nowy Szpital.”

Pytanie za 100 punktów: Po co komuś 30% udziałów skoro i tak nie może decydować???
Lepiej było sprzedać całe 100 % … :zzz
Głosu by i tak nie mieli jak teraz ale przynajmniej byłoby troche kasy na remont dróg i jakiś pożytek by był…
a tak to ani dobrych dróg ani szpitala !!! 😆

OranGooThan
OranGooThan
10 lat temu

Czaruś mosz recht 🙂 Trza Ci polać. 🙂

czaruś4
czaruś4
10 lat temu

prezes
Jak w karetce jest lekarz to pacjenta dobrze zbada i postawi już w karetce właściwą diagnozę żeby w szpitalu inny lekarz nie tracił czasu na badanie bo tu decydują minuty…
Lekarz w karetce może uratować komuś życie bo kończył 6 lat studiów i ma większą wiedzę a taki ratownik to może co najwyżej zrobić sztuczne oddychanie usta-usta jakiejś sexownej blondynce z dużym biustem 😆
Ustawa jest bublem prawnym a niektóre szpitale myślą tylko o tym jakby tu ciąć koszty i zwalniać ludzi a nie leczyć i taka jest prawda kolego prezesie …swoją drogą masz zbyt wysokie mniemanie o sobie skoro siebie prezesem nazywasz a innym zarzucasz idiotyczne wypowiedzi…więcej pokory od życia kolego ! 😆
Szpital z Olkusza , firma ze Szczecina a pracownik z Krakowa (ogłoszenie w internecie) ? Doradce dyrektora przyjmują a załoge karetki redukują? To także popierasz? 😉

OranGooThan
OranGooThan
10 lat temu

No, jedyne czego moznaby się przyczepić to to, że spółka Know – How (czyli panowie dwaj) opracowała cały program komercjalizacji szpitala, od „a” do „z”, łacznie z kryteriami konkursu. Czyli przygotowała konkurs, do którego przystąpiła spółka Nowy Szpital (czyli Panowie dwaj). Rozumiecie już na czym polegał numer? Sami sobie byli sterem i okrętem. Sami przygotowali kryteria, które tylko oni spełniali (a nie spełniały uznane podmioty na rynku, które mogłyby ich czapką przykryć), sami potem oceniali te kryteria i według ich oceny sprawdzani byli inni oferenci. Sami zresztą złożyli dwie oferty: jedną jako Know – How, a drugą jako Nowy Szpital, żeby nie było. Oczywiście oferta Know – How nie spełniła warunków, za to oferta Nowego Szpitala tak. 😆

OranGooThan
OranGooThan
10 lat temu

Ludziska. Było, minęło, nie wróci. I może 10 NIK – ów przujeżdżać i nic z tego nie będzie. Rada podjęła uchwałę? Podjęła. Zarząd wykonał uchwałę Rady? Wykonał. Więc teraz płacić i płakać. I myśleć na przyszłość kogo się wybiera. Co drugi to leśny dziadek, który modli się żeby jutrzejszego dnia dożyć, martwi się czy prostata nie jest już za duża, czy to już wieńcówka, czy jeszcze, czy wyjdzie na pierwsze piętro, czy nie. Gdzie taki jeden z drugim ma głowę, żeby myśleć o robocie? Komercjalizacja? Przecież oni nie wiedzą co to znaczy. Komputer to dla nich wymysł szatana. Po prostu to jest to pokolenie, które godziny uczciwie w swoim zyciu nie przepracowało tylko ślizgiem szło przez kolejne lata. Ale pod siebie to potrafią garnąć, oj potrafią. I gadać. Ale do roboty jakiejkolwiek się wziąć, to już nie.

prezes
prezes
10 lat temu

Może i dobry kawał ale tak to teraz wygląda od 5 lat… i to nie ja wymyśliłem tylko ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym z dn. 8.09.2006. Druga sprawa jak byś przeczytał tę ustawę to pewnie byś wiedział że leki które daje lekarz podczas reanimacji są również zapisane w medycznych czynnościach ratunkowych wykonywanych przez ratownika medycznego lub pielęgniarkę ratunkową. Trzecia sprawa w życiu nie jechałeś chyba karetką – bo tak wnioskuje z twoich idiotycznych wypowiedzi – to nie wiesz o tym że karetka nie kieruje pacjenta na oddział – na dany oddział pacjenta kieruje lekarz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dawniej Izby Przyjęć. Pozdrawiam Cię Czaruś gorąco i nie kompromituj się już więcej…. życzę zdrowia

czaruś4
czaruś4
10 lat temu

Wcale się nie ośmieszam tylko mówię prawdę która w oczka koli ….!
Ratownik kierowca? No jasne…Technik po kursie będzie prowadził karetkę i reanimował pacjenta?Dobry kawał 😉 Po raz kolejny ci mówię że to lekarz ma większą wiedzę i doświadczenie żeby uratować życie…wie jaki lek podać, na jaki oddział skierować pacjenta itp. dlatego jestem przeciwko redukcji etatów w Oddziale Ratunkowym !
Tu chodzi o życie ludzkie a nie życie psa lub kota….! Karetka bez lekarza to nie karetka… lol:

prezes
prezes
10 lat temu

[quote name=”czaruś4″]W Wielkiej Brytanii w karetce są paramedycy i technicy medyczni….u nas do karetki zapakujmy technika farmacji :-*
On co najwyżej poda kubek zimnej wody komuś kto zemdleje 😀 😆 ;-)[/quote]
a poza tym paramedycy o których piszesz mają uprawnienia do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych i tym samym stąd bierze sie nazwa ratownik kierowca. Mało czaruś wiesz… nie ośmieszaj się takimi postami bo sam siebie pogrążasz …

prezes
prezes
10 lat temu

[quote name=”czaruś4″]W Wielkiej Brytanii w karetce są paramedycy i technicy medyczni….u nas do karetki zapakujmy technika farmacji :-*
On co najwyżej poda kubek zimnej wody komuś kto zemdleje 😀 😆 ;-)[/quote]
po co piszesz o wielkiej brytani jak sam przed chwilką napisałeś że świat cię nie interesuje bo tu jest polska???

czaruś4
czaruś4
10 lat temu

W Wielkiej Brytanii w karetce są paramedycy i technicy medyczni….u nas do karetki zapakujmy technika farmacji :-*
On co najwyżej poda kubek zimnej wody komuś kto zemdleje 😀 😆 😉

czaruś4
czaruś4
10 lat temu

panie prezes mnie nie obchodzi jak jest w świecie…Tu jest Polska !
Ratownictwo medyczne to podstawa….przecież lekarz ma lepszą wiedzę jak uratować życie niż kierowca …lekarz wie jakie leki podać….a kierowca wie tylko jak szybko dojechać do szpitala 😆 😀 😉 8)

czaruś4
czaruś4
10 lat temu

no jasne…czyli będzie mnie ratował kierowca??? szkoda że nie hydrulik albo mechanik samochodowy 😆
To ja dziękuję za takie ratowanie…. prędzej nogi wyciągnę 😉

czaruś4
czaruś4
10 lat temu

Dyrekcja sobie asystentów szuka po internecie a redukuje skład karetki ! SKANDAL !!!!!!!!!

SZPITAL JEST PO TO ŻEBY ŻYCIE RATOWAĆ A NIE NOWYCH ASYSTENTÓW ZATRUDNIAĆ !!!!!!!!!!!!!!! 😥

prezes
prezes
10 lat temu

[quote name=”czaruś4″]Kierowca ratownikiem medycznym?
To po co w karetce lekarz? Niech sam kierowca wyjeżdża do wypadków….będzie jeszcze taniej 😆 :-*[/quote]

Oj Czaruś na jakim ty świecie żyjesz… większość karetek w Polsce jeździ bez lekarza, i praktycznie w każdej kierowca jest ratownikiem medycznym…

czaruś4
czaruś4
10 lat temu

Dlaczego w wymaganiach napisane jest: „Osoba mieszkająca w Krakowie”? Firma ze Szczecina , Szpital z Olkusza a pracownicy z Krakowa 😉 świat staje na głowie 😆

http://www.pracuj.pl/praca/asystent-dyrekcji-olkusz,oferta,2100682

as
as
10 lat temu

[quote name=”OranGooThan”][quote name=”as”]LUDZIE !!! my się tu wszyscy napierniczamy, jeden na drugiego nagaduje a panowie ze szczecina robią swoje…. Zróbmy coś my!!! bo to nasze miasto!!! – a nie tylko siedzenie i lipienie się w ten durny monitor… zorganizujmy coś wspólnie żeby władze szpitala „goście” nie czuli się do końca bezkarnie….[/quote]
Ale dlaczego posługujesz się liczbą mnogą? Proszę bardzo weź, zrób, zorganizuj, a nie tylko czekaj, aż ktoś to zrobi, a ty się tylko podczepisz, albo będziesz krytykował.[/quote]

Posługuje się liczbą mnogą bo karetki o których mowa w artykule nie mają jeździć tylko do mnie ale również czego Ci nie życzę pewnie i kiedyś do ciebie lub twoich bliskich… a wtedy nie życzę ci aby ktoś zmarł bo brakło rąk do pracy :/

czaruś4
czaruś4
10 lat temu

w karetkach redukują etaty a do dyrekcji przyjmują nowych :zzz …

Kto jest w szpitalu ważniejszy? Asystent Dyrektora czy ratownik medyczny?
Ratownik uratuje życie a taki asystent po co komu? 😆 😉

http://www.pracuj.pl/praca/asystent-dyrekcji-olkusz,oferta,2100682

czaruś4
czaruś4
10 lat temu

Kierowca ratownikiem medycznym?
To po co w karetce lekarz? Niech sam kierowca wyjeżdża do wypadków….będzie jeszcze taniej 😆 :-*

Znajomy
Znajomy
10 lat temu

Do Pani redaktor: Taka mała uwaga co do składów karetek jakie Pani wymieniła- karetka P będzie się składać z Ratownika Medycznego ( lub Pielęgniarki ratunkowej) i Kierowcy – Ratownika Medycznego. Kierowca nie jest przeszkolony z zakresu ratownictwa medycznego tylko jest zawodowym ratownikiem medycznym.

nie po
nie po
10 lat temu

[quote name=”kasa”]Jak Orkisz mogł dopuscic do tego aby starostwo miało tylko 30 procent , Był wtedy radnym i teraz tez jest za to co robi -a własciwie nie robi – nie powinno go byc w polityce . Podziekujmy temu Panu bo to on z koalicja działa przeciwko pacjentom[/quote]
Powiedzmy Orkiszo stop , idac na wybory i nie głosując na niego , on tylko pozoruje działania

OranGooThan
OranGooThan
10 lat temu

[quote name=”teodor”]Przyjechali po to by trzepać kasę.[/quote]
Ok. Niech trzepią, tylko żebyśmy my też coś z tego mieli, a tutaj jest droga jednokierunkowa.
.[quote name=”teodor”] W dzień Bożego Ciała trzeba było urządzić tym wszystkim co go przehandlowali, przejażdżkę na taczkach w czasie trwania procesji, Byłby to rodzaj uhonorowania, za „godne i uczciwe” reprezentowanie społeczeństwa. [/quote] Ale po co taczki. Okazja była pół roku temu. No to może wreszcie zobaczycie związek przyczynowo – skutkowy pomiędzy krzyżykiem na kartce, a swoimi losami przez najbliższe cztery lata. Byłeś w ogóle na wyborach? Bo najwięcej do powiedzenia mają ci co nie chodzą. Na sesji, kiedy była głosowana uchwała o prywatyzacji byłeś? Ja byłem. A co z pozostałymi? Co było takie ważne? Liga Mistrzów? Taniec z gwiazdami? No to teraz niech was Walter i Solorz leczą.
. [quote name=”teodor”]Szkoda , że Temida jest ślepa.[/quote]
A jaka ma być? Porównaj personalia w obu instytucjach.

OranGooThan
OranGooThan
10 lat temu

[quote name=”as”]LUDZIE !!! my się tu wszyscy napierniczamy, jeden na drugiego nagaduje a panowie ze szczecina robią swoje…. Zróbmy coś my!!! bo to nasze miasto!!! – a nie tylko siedzenie i lipienie się w ten durny monitor… zorganizujmy coś wspólnie żeby władze szpitala „goście” nie czuli się do końca bezkarnie….[/quote]
Ale dlaczego posługujesz się liczbą mnogą? Proszę bardzo weź, zrób, zorganizuj, a nie tylko czekaj, aż ktoś to zrobi, a ty się tylko podczepisz, albo będziesz krytykował.

as
as
10 lat temu

LUDZIE !!! my się tu wszyscy napierniczamy, jeden na drugiego nagaduje a panowie ze szczecina robią swoje…. Zróbmy coś my!!! bo to nasze miasto!!! – a nie tylko siedzenie i lipienie się w ten durny monitor… zorganizujmy coś wspólnie żeby władze szpitala „goście” nie czuli się do końca bezkarnie….

teodor
teodor
10 lat temu

Przyjechali po to by trzepać kasę., bo to ,że maja głęboko w tyle leczenie, chyba nikt już dzisiaj nie wątpi. W dzień Bożego Ciała trzeba było urządzić tym wszystkim co go przehandlowali, przejażdżkę na taczkach w czasie trwania procesji, Byłby to rodzaj uhonorowania, za „godne i uczciwe” reprezentowanie społeczeństwa. Mam prawo nie wierzyć w bezinteresowną pomoc władz, by umożliwić im to przejęcie szpitala bo to co się słyszy i widzi woła o pomstę. Szkoda , że Temida jest ślepa.

Pacjent
Pacjent
10 lat temu

A wiecie, że oni zobowiązali się do przeprowadzenia określonych inwestycji w szpitalu, ale …. pod warunkiem uzyskania dofinansowania ze środków unijnych 😡 Czyli siadam do pokera i mówię:”żetony za milion, ale zapłacę wam jak wygram”.

Pacjent
Pacjent
10 lat temu

Mnie się to normalnie nie mieści w pale. Nie dość, że dostali to w prezencie, to nawet nie potrafią utrzymać. Ale czego tu oczekiwać, jak dyrektorzy jeszcze nie zdążą dobrze usiąść na fotelu, a już są zmieniani, to kiedy oni maja poznać firmę, bez czego nie ma mowy o skutecznym zarządzaniu. Ja rozumiem, wymienić co trzy lata, żeby się za bardzo nie zasiedzieli, ale nie jak w kalejdoskopie. I kolejny pasztet. Nie wiem czy pamiętacie, ale w pierwszej połowie 2009 roku kiedy jeszcze nie było żadnej oficjalnej decyzji odnośnie szpitala, ci panowie już po nim hulali, żądali dokumentów, restrukturyzowali zatrudnienie, rządzili. A byli inni, poważni, znani u nas oferenci – wiem, że był Ujastek i jeszcze jeden podmiot z Krakowa, nie chcę wprowadzić w błąd, więc nie podaję nazwy, ale też z pierwszej krakowskiej ligi, czyli medyczne kombinaty z potencjałem, kadrą, doświadczeniem, marką, a przede wszystkim KASĄ, a nie dziurą w kieszeni. Ale oczywiście ich oferty były „be”.

Jan Orkisz Radny UP
Jan Orkisz Radny UP
10 lat temu

Dzisiaj rozpoczęła się kontrola procesu przekształcenia szpitala w Olkuszu oraz wypełniania funkcji nadzorczej przez Zarząd Powiatu w Olkuszu nad tymi zakładami.
Kontrola jest prowadzona przez Najwyższą Izbę Kontroli – Delegaturę w Krakowie na mój wniosek popartry przez posłów lewicy tj. Bożeny Kotkowskiej z Bielska Bialej i Marka Balickiego – byłego ministra zdrowia z Warszawy

czaruś4
czaruś4
10 lat temu

POdziękujcie władzy…. 😉

Skoro „sprzedali” szpital to teraz takie „kwiatki” rosną :zzz

Dobrze że sam kierowca nie wyjedzie do wypadku 😆