Olkuski magistrat rozstrzygnął już dwa otwarte konkursy ofert na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej. Niespodzianek nie było. Najlepsze oferty złożyły organizacje, które już wcześniej prowadziły taką działalność.
Urząd dofinansowuje m.in. prowadzenie placówek opiekuńczo wychowawczych wsparcia dziennego dla dzieci w wieku 9-13 lat. Pomocą, w każdej z nich, objętych zostanie co najmniej 35 osób.
Świetlice, tak jak do tej pory, będą działały przy ulicy Biema 24 i Szpitalnej 1. Pierwszą z nich prowadzi Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser, zaś drugą Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Na ich funkcjonowanie urząd przeznaczył w tym roku po 75 tysięcy złotych.
W placówkach tych dzieci mogą liczyć nie tylko na opiekę i dobrą zabawę ale także pomoc w odrabianiu lekcji. Organizowane są również wycieczki, wyjazdy do kin, teatrów i na wystawy.

Nie zmieni się także gospodarz Klubu Osiedlowego “Przyjaźń” na Osiedlu Pakuska. Magistrat powierzył jego prowadzenie Stowarzyszeniu na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej „Wszyscy dla Wszystkich”. Organizacja otrzymała na ten cel 35 tys. złotych. Tym samym, tak jak dotychczas, mieszkańcy Olkusza mogą korzystać z bogatej oferty klubu. Odbywają się tu wystawy, wieczorki poetyckie i koncerty. Jest też coś dla ciała codziennie odbywają się zajęcia sportowe m.in. z jogi.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bastard
Bastard
14 lat temu

Kosciol w Olkuszu dostaljuz 1.8 mln. To moze niech za swoja kase prowadzi dzialalnosc misyjna. Podatkow nie placa , to co z ta kasa robia ? To sie w pale nie miesci .