Wiele osób zapewne ciekawi, jak Rodaki i jej mieszkańcy zmieniali się na przestrzeni lat. Właśnie z myślą o nich, po wielu tygodniach zbierania i katalogowania zdjęć, powstała galeria „Rodaki na starej fotografii”. Ten swoisty album na stronie internetowej www.jurajskawioskarodaki.prv.pl, został podzielony na kilka kategorii, w których udostępniamy ponad 200 zdjęć. Są to fotografie pochodzące od czasów przedwojennych, aż do roku 1990.
– Udostępnienie galerii nie oznacza zaprzestania zbierania zdjęć. Jeżeli posiadasz jakieś ciekawe fotografie związane w jakiś sposób z Rodakami – czekamy na kontakt. Mile widziane również wszelkie informacje (data wykonania, okoliczności) i ciekawostki związane z już opublikowanymi zdjęciami.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy udostępnili nam swoje zbiory i przyczynili się do powstania tej galerii. Są to: Halina Ładoń, Edmund i Zofia Oruba, Mieczysława Porcz, ks. Stefan Walusiński, Piotr Domagała, Józef Domagała, Ilona Szczęch, Jarosław Lelakowski, Dawid Oruba, Zenon Zacłona i Bożena Trzewiczek. Dziękujemy również Szkole Podstawowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Rodakach za umożliwienie wglądu w kroniki archiwalne – podkreślają członkowie stowarzyszenia.

Źródło: www.jurajskawioskarodaki.prv.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze