silvers team

Nadchodzi sądny dzień dla Silvers Olkusz. Nasi futboliści po pięciu latach starań w końcu dopięli swego i zagrają w barażach o I ligę. Mecz z Lakers Olsztyn wyjątkowo nie na Czarnej Górze, a na boisku w Gorenicach.

 

Na tę chwilę podopieczni trenera Marcina Michalczewskiego czekali bardzo długo. W końcu się udało, a pierwszy z sukcesów – awans do fazy play-off – miał wielu ojców. Jednym z nim bez wątpienia był Kamil Zięba. – Sezon zasadniczy był dla naszej drużyny jak najbardziej udany pod każdym względem. Zrealizowaliśmy założenia sprzed sezonu – jak najmniej kontuzji oraz awans do fazy play-off. Do tego przyczyniło się motto, które wniósł do drużyny nasz trener: „profesjonalizm i dominacja”. Każdy z nas zachowywał się profesjonalnie na treningu, na meczu i również poza boiskiem, a jeżeli chodzi o dominację to każdy dawał z siebie 110% w każdym momencie, co poskutkowało bilansem 5-1 (5 zwycięstw i jedna porażka – przyp. red.) Nie spoczywamy na laurach i trenujemy intensywniej żeby osiągnąć jeszcze więcej. Dzięki wynikom atmosfera w drużynie jest świetna, zero nerwów tylko same dobre humory. Myślę, że jeszcze lepsze będą po awansie do I ligi, a do tego przecież dążymy – mówi jeden z najskuteczniejszych zawodników Silvers, który popis swoich umiejętności dał choćby w ostatnim meczu rozgrywek regularnych, kiedy to właściwie w pojedynkę ograł Zagłębie Steelers.

Kamil daleki jest jednak od przypisywania mu większych zasług niż reszcie drużyny. Uważa, że udział w barażach o zaplecze Topligi to zasługa wszystkich graczy i klubowych działaczy. W drodze po sukces zagrać musi cała drużyna, na murawie nie ma miejsca na gorszy dzień. „Srebrni” w minionych tygodniach udowodnili, że tak mocni jak teraz, nie byli jeszcze nigdy. To dobry prognostyk przed spotkaniem, które dla większości futbolistów z Olkusza będzie najważniejszym meczem w życiu.

Przed pierwszym kopnięciem trudno wskazać faworyta. Lakers podobnie jak Silvers wygrali pięć z sześciu ligowych potyczek, i sezon w grupie północnej zakończyli na 1. miejscu. Atutem olkuszan może być fakt, że grają u siebie, choć w tym przypadku to małe przekłamanie, bowiem z racji zajętego boiska na Czarnej Górze, o awans do barażowego półfinału przyjdzie im zagrać w pobliskich Gorenicach.

– Wierzymy, że jesteśmy w stanie sprostać przeciwnikom i awansować do półfinału rozgrywek. Musimy być skuteczni w ofensywie oraz bezbłędni w defensywie. Jesteśmy świadomi atutów zespołu z Olsztyna, ale wiemy jak ich powstrzymać. Zdajemy sobie sprawę z wagi tego spotkania – ewentualny awans do półfinału zapewnia już baraż o PLFA I. Wierzymy, że kibice pomogą nam wygrać ten mecz! Zapraszamy wszystkich w niedzielę do Gorenic, godzina 13:00! Gramy i wygrywamy dla Was! – zaznacza Michał Polak z ekipy „Srebrnych”.

Początek futbolowej bitwy o I ligę w niedzielę o godz. 13.00 w Gorenicach przy ul. Krakowskiej.
Do boju Silvers!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze