Bolesław

A kiedy będzie remont drogi w stronę Dąbrowy Górniczej? – Takie pytanie zadał nam jeden z mieszkańców Olkusza. Zapytaliśmy o to Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza Drogą Krajową nr 94.

– Zapraszam na małą przejażdżkę z Olkusza do Dąbrowy Górniczej. Zobaczcie na własne oczy, w jakim stanie jest odcinek „krajówki” od cmentarza w Olkuszu do wiaduktu na skrzyżowaniu z DW 790. To jest obraz nędzy i rozpaczy. Koleiny i poprzeczne garby – skąd one się wzięły? Dlaczego nie są na bieżąco naprawiane? – czytamy w mailu, który niedawno wpłynął na naszą redakcyjną skrzynkę. Postanowiliśmy wyjaśnić tą kwestię u zarządcy drogi, czyli w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych Autostrad.

 W pierwszej kolejności zapytaliśmy o małopolski odcinek tej drogi.  – W tym roku zaplanowane jest wykonanie wymiany nawierzchni lewej jezdni w Bolesławiu, na odcinku od km 289+950 do km 291+755. Na pozostałym odcinku wykonywane są remonty cząstkowe nawierzchni, w miarę potrzeb – mówi nam Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału GDDKiA. Dodaje przy tym, że wymiana nawierzchni na odcinku DK94 przebiegającym przez Olkusz będzie realizowana w ramach  przygotowywanej rozbudowy tej drogi.

Granica utrzymania DK94 zarządzanej przez krakowski oddział GDDKiA zlokalizowana jest na granicy z województwem śląskim. Odcinek od Sławkowa do wiaduktu nad skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 790 w Strzemieszycach jest w zarządzie placówki Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach. Tam też skierowaliśmy się z dalszymi pytaniami. 

– w ocenie naszych służb liniowych stan nawierzchni na odcinku DK94 w Sławkowie jest zadowalający, posiada nieznaczne odkształcenia, a nawierzchnia jest szczelna. Remonty cząstkowe wykonywane są na bieżąco, w miarę potrzeb. Obecnie zakończone są remonty wszystkich zidentyfikowanych uszkodzeń nawierzchni. W tym roku wykonano już remonty nawierzchni o wartości 9,5 tys. zł na powierzchni ok. 86 m2 – mówi nam Marek Prusak z katowickiego oddziału GDDKiA.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
1 rok temu

„Na pozostałym odcinku wykonywane są remonty cząstkowe nawierzchni, w miarę potrzeb” – no właśnie są potrzeby – Iwona, przejedź sie tym odcinkiem to zobaczysz/poczujesz gdzie..
„wymiana nawierzchni na odcinku DK94 przebiegającym przez Olkusz będzie realizowana w ramach przygotowywanej rozbudowy tej drogi.” – pytanie nie było o odcinek w mieście..
„Obecnie zakończone są remonty wszystkich zidentyfikowanych uszkodzeń nawierzchni” – jakis żart?? Jest sierpien.. Juz koniec roboty, wszyscy na urlopach??
#Prusak, pojedź tam i zobacz jaki jest garb przed światłami na Zakawiu..