Żurada

W Żuradzie z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie zapowiadanego remontu ul. Starowiejskiej. -Postawili tablicę, na której jest napisane, ile kosztuje inwestycja, a roboty się jeszcze nie zaczęły. Ciekawe, ile jeszcze będziemy czekać na rozpoczęcie prac – dzwonią do nas mieszkańcy.

O podpisaniu umowy z wykonawcą modernizacji informowaliśmy na początku kwietnia. Mieszkańcy interweniujący w naszej redakcji niecierpliwią się, że do tej pory na wspomnianej drodze nic się nie dzieje – poza ustawieniem tablicy z informacją o nazwie zadania, kwocie i źródle dofinansowania oraz wartości całej inwestycji.

Ul. Starowiejska jest drogą powiatową. – Powiat Olkuski podpisał umowę i przekazał plac budowy firmie Drogomex. Aby przystąpić do prac ziemnych wykonawca musi przygotować plac budowy pod względem formalnym. Opracowano projekt czasowej organizacji ruchu i trwa oczekiwanie na opinię Związku Komunalnego Gmin Komunikacja Międzygminna. Równocześnie Wykonawca jest w trakcie zamawiania studni na kanalizacje deszczową. Termin fizycznego rozpoczęcia prac jest uzależniony zatem od czasu wydania w/w opinii oraz dostarczenia materiałów do wykonania prac zgodnie z projektem – odpowiada dyrektor Zarządu Drogowego w Olkuszu Paweł Pacuń.

Przypomnijmy, że przebudowie ulegnie 2,5 km drogi od skrzyżowania z ul. Mazaniec w Olkuszu do leśniczówki w Żuradzie. Jak informują władze powiatu, w zakres inwestycji wchodzi wykonanie kanalizacji deszczowej o łącznej długości 1,5 km z systemem retencyjno-rozsączającym o długości 185mb, przebudowa nawierzchni jezdni w zakresie wszystkich warstw konstrukcyjnych (szerokości 5,5 m) na odcinku od ul. Mazaniec do ul. Leśnej i od ul. Słonecznej do końca zakresu, wykonanie nowych warstw bitumicznych na jezdni na odcinku od ul. Leśnej do ul. Słonecznej oraz budowa chodników o szerokości 2 m z kostki brukowej betonowej. Chodniki będą wykonane na odcinkach: od ul. Leśnej do ul. Słonecznej, od ul. Słonecznej do ul. Wierzbie, od ul. Wierzbie do posesji nr 128 i od ul. Leśników do przystanku na pętli autobusowej. Na odcinku od posesji nr 128 do ul. Leśników, z uwagi na szerokość pasa drogowego, zamiast chodnika zostanie wykonana opaska z kruszywa o szerokości 1 m. Całości dopełni wykonanie zjazdów do prywatnych posesji oraz peronów z kostki brukowej betonowej na przystankach. Na końcu drogi zostanie wykonana pętla autobusowa z wyspą z kostki brukowej betonowej.

Inwestycja powinna być gotowa w sierpniu 2023 roku. Koszt gruntownej modernizacji to ponad 7 mln 700 tys. złotych. 60 proc. tej kwoty stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
1 rok temu

Dzisiaj to chyba by chcieli żeby sie ten „remont” nigdy nie zaczął..