Reprezentacja klasy mudnurowej z Zespołu Szkół w Kluczach okazała się najlepszą drużyną na II Ogólnopolskim Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, który zorganizowała po raz kolejny Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej i działające w jej strukturach Centrum Badań Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych wraz z firmą Team Builders International. Przez trzy dni na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej drużyny zmagały się z zadaniami przygotowanymi przez organizatora.

 

A łatwo nie było, bo każda z ekip musiała wykazać się w dziesięciu konkurencjach takich jak: leśny tor przeszkód, marszobieg na orientację, braterstwo, rowerowy tor przeszkód, vietnam z zasobnikiem, rozwinięcie gaśnicze, bieg rzeźnika, strzelanie bojowe, a także rozwiązać test wiedzy i udowodnić, że znajome jej są zasady pierwszej pomocy przedmedycznej.

W turnieju uczestniczyły 34 dwuosobowe drużyny reprezentujące szkoły z całego kraju. Jako teren zmagań wybrano okolice Logoty, Miękini, Paczółtowic i Krzeszowic. Zmagania miały wyłonić najlepszą klasę o profilu mundurowym w Polsce, a udział w nim wzięli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy uczą się w klasach policyjnych, wojskowych czy też o profilu strażackim.

– Zespoły walczyły do samego końca, a tabela z klasyfikacją generalną cały czas się zmieniała. Pierwsze miejsce w Polsce ogromnie nas cieszy, tym bardziej, że konkurencja była mocna. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i dali sobie radę w konkurencjach, które były bardzo zróżnicowane – komentuje Anna Gardyła, opiekunka kluczewskiej drużyny i nauczycielka w ZS w Kluczach.

„Najlepszą Klasę o Profilu Mundurowym” reprezentowali godnie Kamil Cieślik i Rafał Janik z Zespołu Szkół  w Kluczach. W nagrodę otrzymali dwa „złote indeksy WSB” na bezpłatne studia I – stopnia w ramach oferty Centrum Badań Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz symboliczny miecz przechodni – szczerbiec ze złotą rękojeścią. Drugie miejsce w Turnieju zajęło XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Tarnowie, a trzecie – VII Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Sosnowcu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze