jubileusz zs klucze

Jubileusz 10 – lecia Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Kluczach uczniowie i nauczyciele świętowali wspólnie z żołnierzami z krakowskiej 8. Bazy Lotnictwa Transportowego oraz 34.  Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu. Z tymi jednostkami współpracują na co dzień uczniowie z klasy o profilu mundurowym.

Z okazji okrągłego jubileuszu w szkole zorganizowano turniej sportowo – obronny, w którym uczestniczyli gimnazjaliści z Olkusza, Klucz i Bydlina. Poszczególne drużyny rywalizowały w trzech konkurencjach: na torze przeszkód, w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz rzucie granatem.

 Uczestnikom turnieju zaproponowano możliwość nieodpłatnego udziału w dwudniowych warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy Wojska Polskiego, a dotyczących pokazowych technik interwencyjnych, m. in. ćwiczeń ciosów i kopnięć. Swoją specyfikę pracy przybliżyli również żołnierze z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie, realizujący zadania transportowe na rzecz wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, z których najważniejszym jest utrzymanie stałego mostu powietrznego z PKW Afganistan oraz możliwość ewakuacji żołnierzy z rejonu misji do kraju.

Imprezie towarzyszyły pokazy sprzętu wojskowego – radiostacji będącej na wyposażeniu 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu oraz podstawowego sprzętu pilotów i skoczków spadochronowych. Turniej i pokaz zakończono poczęstunkiem tradycyjną wojskową grochówką.

0jubileusz zs klucze 3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze