1

Wielkie poruszenie, którego kulminacja nastąpiła 22 maja, trwało w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Olkuszu od tygodni, podczas których przygotowywana była dekoracja, program, zbierane „fanty” i wykonywane przez dzieci prace na licytację, ustalane menu i harmonogram dyżurujących przy grillu – słowem: piknikowa gorączka.

Kiedy więc nadeszła TA środa, wszyscy uwijali się jak pracowite pszczółki, żeby o godzinie 10:00 móc rozpocząć rodzinne (przedszkolne) świętowanie. Zgodnie z ustaloną tradycją piknik rozpoczęła pani dyrektor, Bożena Urbaniak, wraz z Koziołkiem Matołkiem od wypuszczenia w niebo kolorowych baloników. Później było odśpiewanie przedszkolnego hymnu i podziękowania wyrażone wszystkim darczyńcom przedszkola. Ich lista była dość długa, ale trzeba wspomnieć sponsorów zamku dmuchanego (przez wzgląd na pogodę rozstawienie zamku przełożone zostało na 10.06), czyli panów Janusza Dutkiewicza, Marka i Piotra Krzykawskich oraz sponsorów serwowanych na pikniku kiełbasek, czyli Zarząd Osiedla Śródmieście i państwa Stanków.

2

Następnie zaczęły się występy poszczególnych grup – „Jagódki”, „Żabki”, „Słoneczka”, „Wesołe Koziołki” i „Dzielne Zuchy” zaprezentowały różne tańce i stopnie zaawansowania zależne od wieku. Po nich można było już otworzyć wielką licytację zgromadzonych od niezawodnych rodziców fantów oraz prac dzieci, które czasami osiągały naprawdę zawrotne kwoty, np. podkoszulek z namalowanymi przez dziewczynki z grupy „Dzielne Zuchy” sercem i tęczą ostatecznie wylicytowany został za 170 zł! W przerwach licytacji (prowadzonej przez panią Iwonę Dorotę Olesiak wspieraną przez panią Iwonę Stanek) zabawy sportowe poprowadziła pani Krystyna Glanowska, malowanie na folii – pani Danuta Sarota, warsztaty skręcania balonów – pani Dorota Gómułka i pani Ewelina Urbaniak, zabawy z własnoręcznie wykonanymi modnymi slime’ami – pani Agata Połeć, o nagłośnienie i muzykę zadbała pani Małgorzata Gumółka, całość prowadziła i zabawy z rodzicami organizowała pani Ewelina Kluczyńska – Dudek, a wszędzie pomagał, bawił i robił dużo pozytywnego szumu Koziołek Matołek, czyli pani Anna Kaziród. Stanowisko z malowaniem buziek i warkoczykami koordynowała pani Aleksandra Kula z uczennicami ZS nr 4, zaś wszystkie panie z obsługi serwowały przysmaki przygotowane przez przedszkolną kuchnię i ciasta podarowane przez rodziców. Ten wspólny wysiłek organizacyjny i nagromadzenie atrakcji współtworzyły atmosferę, w której nawet deszcz długo nie był w stanie przerwać dobrej zabawy dzieci i rodziców celebrujących w ogrodzie przedszkolnym swoje święto.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze