Klucze

Fabryka w Kluczach realizuje kolejne inwestycje. Do zakładu trafił właśnie ogromny cylinder, który umożliwi uruchomienie kolejnej maszyny papierniczej. Dzięki niej możliwości produkcyjne przedsiębiorstwa mają zwiększyć się aż o 60 proc.

Pomimo spowolnienia gospodarki wywołanego pandemicznymi ograniczeniami, w naszej okolicy nie brakuje firm notujących coraz lepsze wyniki. Jedną z nich jest Velvet CARE z Klucz. Jak donoszą branżowe portale, rynek papieru toaletowego w 2020 r. urósł aż o 6 proc. Dotyczy to również firmy z naszego powiatu, która jest jedną z największych i najnowocześniejszych w tej branży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Za wzrostem sprzedaży w fabryce w Kluczach idą również kolejne inwestycje.

W 2020 r. na terenie zakładu wystartowały dwie nowe linie przetwórcze do produkcji chusteczek w pudełku i do produkcji papieru toaletowego. Obecnie przedsiębiorstwo jest w trakcie inwestycji w trzecią maszynę papierniczą do produkcji bibuły, która w znaczący sposób zwiększyć ma wydajność całego procesu produkcyjnego. – Pierwszy etap to wytwórstwo, czyli produkcja bibuły higienicznej z celulozy. Do tego potrzebna jest maszyna papiernicza. Drugi etap, czyli przetwórstwo, to już właściwa produkcja wyrobów papierniczych z bibułki higienicznej. Linii produkcyjnych w Kluczach jest czternaście. Dzięki nim powstają: papier toaletowy, chusteczki higieniczne (w pudełku i folii), ręczniki papierowe, toaletowy papier nawilżany – wyliczali niedawno przedstawiciele firmy w wywiadzie udzielonym dla czasopisma Forbes.

W środę, 9 czerwca bieżącego roku, do fabryki przyjechał wyjątkowy, wielkogabarytowy transport – potężny, żeliwny cylinder „Yankee” wyprodukowany w fabryce należącej do fińskiej spółki Valmet. Waży on aż 150 ton, a jego średnica to około 5,6 m. Stanowić ma serce nowej maszyny papierniczej, która powstaje w zakładzie.

– Niecodziennie zdarza się taki transport i też nie codziennie dzieją się takie przedsięwzięcia. Dla nas to szczególny powód do dumy, bo w 2013 roku, gdy powstawała firma Velvet CARE, dysponowaliśmy tylko jedną maszyną produkującą bibułkę „tissue”. Dzięki niej weszliśmy na rynek jako początkująca, niezależna firma, za to z ogromnymi ambicjami na sukces. Potem, w 2018 roku, zbudowaliśmy drugą maszynę, a nasze moce wytwórcze potroiły się. Teraz, na naszych oczach, powstaje kolejna maszyna, a możliwości fabryki w Kluczach znów się zwiększą, i to aż o 60%! To olbrzymi, milowy krok na drodze naszego rozwoju. Dziękujemy naszym Pracownikom i Partnerom biznesowym za dotychczasowe zaangażowanie i współpracę. Życzymy kolejnych wspólnych sukcesów w przyszłości! – informują za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawiciele Velvet CARE. Kompletne urządzenie ma rozpocząć produkcję w 2022 r.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze