basen bukowno 2012 2

Modernizacja basenu rekreacyjnego w Bukownie została rozpoczęta w 2010r, a planowane zakończenie to 31 maja 2013r. Jak zapewniają urzędnicy, wszystko idzie zgodnie z planem.

Przypomnijmy, że przed remontem basen miał kształt prostokąta, a koło niego były usytuowane dwie skocznie. Dno niecki basenu było szorstkie i zniszczone, a niejeden pływak rozciął sobie na nim stopę. Obok znajdował się mały brodzik dla dzieci. Całość kompleksu jest położona w otoczeniu lasu oraz plaż piaskowych, co dla niektórych stanowiło większy atut, niż odnowiony basen w Olkuszu. Potwierdza to fakt, że do Bukowna zjeżdżali się ludzie nie tylko zbasen bukowno 2012 1 okolicznych miejscowości, ale także z Jaworzna, Chrzanowa, Sławkowa i Dąbrowy Górniczej.

 

Do tej pory ukończono już przebudowę budynku zaplecza z miejscem na kasy, część gastronomiczną, pomieszczenia dla ratowników, prysznice oraz siłownię. Ukończono także budynek techniczny, który ma za zadanie min. filtrowanie wody. Budynek ten jest usytuowany pod ziemią, w miejscu, gdzie zostaną ustawione zjeżdżalnie.  Zaczęto także budowę chodnika na terenie kompleksu.

Na chwilę obecną ukończone zostały trzy ściany niecki basenu. Do końca tego tygodnia ma być wykończone także dno basenu i brodzik dla dzieci. Imponujące wydają się być atrakcje, które zostały zaplanowane w związku z modernizacją basenu. Leżaki wodne z bąbelkami, jacuzzi, tzw. rzeka, gdzie będzie można poddać się sztucznie wytworzonemu nurtowi i dryfować dookoła wysepki, natryski oraz wiele innych.
basen bukowno 2012 3Na terenie kompleksu będą dwie plaże piaskowe, jedna zaraz przy wejściu, druga po przeciwnej stronie basenu, natomiast na reszcie terenu ma być zasiana trawa. Po prawej stronie, na pierwszej z plaż, będą się znajdować prawdopodobnie dwa boiska do siatkówki. W planach jest także zbudowanie drugiego wejścia oraz parkingu od strony ulicy Reymonta na około 150 samochodów.

Obok basenu rekreacyjnego zaprojektowano powstanie basenu sportowego. Nastąpi to dopiero w kolejnym etapie przebudowy basenu, kiedy zostaną zebrane środki finansowe. Koszt budowy tego basenu szacuje się na około 3,5 mln zł. Miasto samo finansuje modernizację kompleksu. Przypomnijmy, że całkowity koszt remontu części rekreacyjnej wynosi około 12 mln zł; od początku, czyli od 2010r.do maja 2012r. miasto Bukowno wydało na ten cel ok. 7 mln zł netto.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa część sportowa zostanie odgrodzona od rekreacyjnej. Co prawda nie będzie to wyglądać estetycznie, jednakże atrakcje przygotowane w części rekreacyjnej powinny rekompensować niedostatki części sportowej.

Kompleks basenów w Bukownie będzie najciekawszą atrakcją w okolicy oraz wizytówką miasta. Zarówno mieszkańcy miasta Bukowno, jak i okolicznych miejscowości z niecierpliwością czekają na jego otwarcie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Łukasik
Łukasik
11 lat temu

już nie mogę się doczekać chętnie pójdę tam z moją laseczką 😆