1

W Olkuszu uruchomione zostało mieszkanie wspomagane. To już drugie tego typu mieszkanie gdzie młodzi ludzie, którzy opuszczają placówkę opiekuńczo – wychowawczą lub rodziny zastępcze i nie mają się gdzie podziać, mogą znaleźć bezpieczne schronienie. Zostało wyremontowane i w pełni wyposażone ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w związku z realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu projektem „Aktywność moją szansą”. Jest specjalnym kompleksem mieszkaniowym przygotowanym dla 4 osób dodatkowo dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Pobyt w nim ma charakter czasowy. Instytucją zapewniającą funkcjonowanie mieszkania jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu. Podczas pobytu w mieszkaniu jego tymczasowi lokatorzy będą mieli zapewnioną pomoc i wsparcie nie tylko specjalistów z PCPR, ale i Socjalizacyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Olkuszu.

3 1

Stworzenie odpowiednich warunków mieszkaniowych pozwoli młodym osobom na podjęcie nowych wyzwań, pomoże im pokonać bariery i umożliwi stanie się osobami samodzielnymi i niezależnymi. Główną ideą takiej formy pomocy jest wsparcie młodych osób, które pomimo osiągnięcia pełnoletniości, wymagają wspierania w procesie dochodzenia do pełnej samodzielności.

SP w Olkuszu

3 2

5 1

5 2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stary
Stary
7 lat temu

Od Jana to się kolego odpierwiastkuj…

Wiktor
Wiktor
7 lat temu

Największą szansą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na własne mieszkanie jest wsparcie programu Mieszkanie dla Młodych i nieruchomości z rynku wtórnego, już objętego programem. do puli gotowej 1 stycznia świetnie przygotowuje https://mdmprogram.com/ który tworzy specjalne poradniki i umożliwia kontakt ze specjalistą.

Młody
Młody
7 lat temu

Trafiona lokalizacja- z takim widokiem z okna każdy zrobi wszystko aby się stamtąd wyrwać jak najszybciej …

Młody
Młody
7 lat temu

A ja się zastanawiam co tam leci jak się kran odkręci …

Piotr
Piotr
7 lat temu

Jana zróbcie teraz dyrektorem P.C.P.R lub prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej.