Olkusz

Tym razem prace remontowe przeszły pomieszczenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu. Ich zakres obejmował odnowienie gabinetów terapeutycznych oraz pomieszczeń dla personelu. Nowy wygląd placówki podniesie komfort pracy zespołu terapeutów oraz pozwoli na udzielanie pomocy dzieciom i ich rodzicom w warunkach dostosowanych do ich potrzeb.

W placówce tej można uzyskać wsparcie psychologiczno-pedagogiczne w zakresie:

-badań diagnostycznych: psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych, konsultacji lekarskich,

-wydawania orzeczeń, opinii, informacji o wynikach diagnozy,

-indywidualnych lub grupowych zajęć terapeutycznych dla dzieci i młodzieży (terapia psychologiczna, pedagogiczna, logopedyczna),

-grup wsparcia,

-warsztatów i treningów,

-porad i konsultacji,

-udziału w zebraniach rad pedagogicznych,

-interwencji kryzysowych.

„Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Olkuszu zwiększyła w tym roku zakres swoich usług. Przejęła orzecznictwo dzieci i młodzieży niesłyszących, słabosłyszących, niewidzących, słabowidzących oraz z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera. Wobec tego wyremontowaliśmy pomieszczenia w placówce tak, aby orzekanie mogło odbywać się w jeszcze bardziej komfortowych i przyjaznych warunkach” – mówi Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk.

„W ostatnich latach obserwujemy znaczny wzrost potrzeb w zakresie wsparcia i pomocy psychologiczno-pedagogicznej, dlatego też wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rodziców i młodych mieszkańców powiatu olkuskiego. Nie wszyscy uczniowie mogą liczyć na odpowiednie warunki do nauki. Dokładamy więc wszelkich starań, aby wsparcie specjalistów poradni odbywało się bez stresu i w dobrym klimacie” – dodaje Wicestarosta Paulina Polak.

„Dziękujemy Panu Staroście Olkuskiemu Bogumiłowi Sobczykowi, Pani Wicestaroście Paulinie Polak, a także Zarządowi Powiatu Olkuskiego za przychylność dla realizowanych przez nas działań oraz wsparcie w codziennej pracy. Jestem przekonana, że przeprowadzony gruntowny remont pomieszczeń w znaczący sposób podniesie komfort prowadzenia specjalistycznych diagnoz i terapii dla dzieci i młodzieży z całego powiatu olkuskiego.” – mówi Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Beata Adamska.

Łączny koszt prac remontowych to blisko 70 tysięcy złotych. Środki pochodziły z budżetu Powiatu Olkuskiego.

Starostwo Powiatowe w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

W tych ścierkach na twarzy tak przez cały czas w godzinach pracy czy tylko do zdjęć jak wszyscy?