Klucze

Kosze na nakrętki w kształcie serduszek pojawiają się w całej Polsce jak grzyby po deszczu… i dobrze, bo służą szczytnym celom – pomaganiu potrzebującym i prawidłowej segregacji oraz utylizacji odpadów. Kolejne serduszko, z inicjatywy społeczności związanej ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Kluczach, stanęło niedawno na lokalnym Ryneczku.

– Nareszcie jest! Klucze nakręcają do pomagania! Czerwone serduszko na nakrętki, które stanęło na Ryneczku w Kluczach jest spore i trudno go nie zauważyć! – dzielą się radością i satysfakcją organizatorzy akcji, którym udało się zaprosić do współpracy całkiem pokaźne grono ludzi dobrej woli. – W dobie pandemii nikomu nie jest łatwo, ale jeśli dodatkowo zauważamy potrzebę pomocy innym, staje się to najwyższą cnotą człowieczeństwa. I tym bardziej piękna jest ta akcja, ponieważ we współpracy, współdziałaniu i wspólnocie jest siła! – podkreślają inicjatorzy akcji, którzy w tym miejscu dziękują wszystkim współtworzącym dzieło w formie różnorodnych aktywności oraz sponsorom – kilkudziesięciu osobom prywatnym, firmom i instytucjom, dzięki którym wszystko się udało.

 – To serce trzeba koniecznie zauważyć, bo zbieramy nakrętki dla naszych kochanych potrzebujących podopiecznych z Klucz. Zachęcamy jednocześnie wszystkich mieszkańców gminy do uczestnictwa w tej wspaniałej akcji dobra – apelują organizatorzy, wyjaśniając, co należy wrzucać do kluczewskiego serduszka:

Serce przeznaczone  jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu-sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki –  to trzeba je usunąć przed  wrzuceniem.

 O opróżnianie i segregację zebranego plastiku zadbają wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach, którzy zachęcają wszystkich, aby przyłączyli się gremialnie do zbiórki:

– Wspólnie zadbajmy o to, by nasze „Zakręcone Serce” biło mocno. Liczy się każda nakrętka!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze