Bolesław

21 maja pod budynkiem remizy OSP w Bolesławiu najbardziej potrzebujące osoby będą mogły odebrać żywność. Organizatorzy apelują o zachowanie szczególnych środków ostrożności z uwagi na pandemię.

Jak informuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, o wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 mogą starać się osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i których dochód nie przekracza 220% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej, czyli 1542,20 złotych w przypadku osoby samotnie gospodarującej, a 1161,60 złotych dla osoby w rodzinie.

Aby skorzystać z takiej formy pomocy, niezbędne jest nowe skierowanie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławiu. Można je uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00.

Podczas wydawania żywności każdy jest zobowiązany do przestrzegania zasad bezpieczeństwa obowiązujących w pandemii. Osoby odbierające żywność muszą mieć maseczki oraz zachować dwumetrową odległość od innych oczekujących. Zaleca się także noszenie rękawiczek ochronnych.

Żywność wydawana będzie w godz. 9.00 – 14.00.

Organizatorem akcji w Bolesławiu jest Caritas Archidiecezji Krakowskiej przy współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławiu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze