Olkusz

Coraz więcej – informują nas mieszkańcy olkuskich osiedli. Wystarczył krótki spacer po osiedlowych śmietnikach, by w zobaczyć wręcz wysypujące się odpady z pojemników przeznaczonych na metale i tworzywa sztuczne.

Gdy o szeregu śmietnikowych problemów, zgłaszanych nam przez mieszkańców olkuskich osiedli, pisaliśmy na początku roku, wówczas do najbardziej przepełnionych należały te niebieskie – na papier i makulaturę. Teraz mieszkańcy zwracają uwagę na podobny kłopot z żółtymi kontenerami.

-Wydaje mi się, że to nie jest kwestia zbyt rzadkiego wywozu śmieci, ale za małej liczby pojemników. Może i „produkujemy” coraz więcej odpadów, może i są one podrzucane przez osoby spoza osiedli, ale skoro segregujemy i niemało płacimy za śmieci, to chyba mamy prawo oczekiwać, że będzie je gdzie wyrzucać. Inna sprawa, że niektórzy nadal zostawiają  przy pojemnikach na przykład szafki, buty czy inne rzeczy i bałagan robi się jeszcze większy – zadzwonił do naszej redakcji mieszkaniec osiedla Młodych.

W środowe popołudnie sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na osiedlu Młodych.  Rzeczywiście, w kilku śmietnikach żółte pojemniki widać z daleka – niekoniecznie z uwagi na ich rzucający się w oczy kolor, ale wystające z nich sterty plastikowych butelek i innych odpadów.

A jak jest u Was? Czy przeładowane pojemniki to częsty widok? Których kontenerów przydałoby się więcej? Czekamy na Wasze komentarze!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze