Powiat

Ponad 1300 gmin popegeerowskich otrzyma wsparcie finansowe na rozwój, w ramach specjalnego rozdania środków z III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” dla gmin popegeerowskich. Wśród beneficjentów tym razem są: Gmina Trzyciąż, Gmina Wolbrom oraz Powiat Olkuski, który planuje realizację remontu ciągu drogowego na terenie gminy Wolbrom.

„Wykluczenie miejscowości popegeerowskich było widoczne gołym okiem. Ten grzech zaniedbania był jednym z największych u zarania wolnej Polski” – mówił premier Morawiecki podczas konferencji prasowej, na której ogłoszono wyniki naboru. W ramach Programu Inwestycji Strategicznych do terenów popegeerowskich trafią ponad 4 mld zł, dzięki którym zostanie zrealizowanych na terenach popegeerowskich 1871 inwestycji w ponad 1300 gminach i 220 powiatach” – poinformował wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.

W powiecie olkuskim Państwowe Gospodarstwa Rolne funkcjonowały na terenie dwóch gmin. W pierwszym rozdaniu „Polskiego Ładu” dla gmin i powiatów, w których działały PGR-y, mimo złożonych wniosków nie udało się im uzyskać żadnej dotacji. Tym razem się powiodło i trzy lokalne samorządy skorzystają z kolejnego rozdania środków z Polskiego Ładu.

Gmina Trzyciąż, dzięki dotacji w wysokości 4 900 000 zł chce kontynuować budowę kanalizacji sanitarnej w południowo-zachodniej części gminy – w sumie ok. 6 km nitki kanalizacji grawitacyjnej i ciśnieniowej wraz z przepompowniami w miejscowości Milonki.

Powiat Olkuski przeznaczy pozyskane środki w kwocie 8 mln. zł na remont ciągu dróg powiatowych na terenie gminy Wolbrom: 1123K, 1153K i 1151K czyli szlak komunikacyjny łączący Chełm z Lgotą Wielką przez Porębę Górną i Budzyń.

Gmina Wolbrom natomiast pomoc finansową w wysokości 4 750 000 zł przeznaczy na remont dróg w obrębie os. Władysława Łokietka w Wolbromiu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze