siena

W piątek, 16 lutego na ul. Rabsztyńskiej w Olkuszu, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Jasną, osobowy fiat siena uderzył w dom mieszkalny. Ranne w wypadku zostały trzy osoby.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem 19-letni mężczyzna, jadąc od Wolbromia nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i zjechał z drogi, zatrzymując się dopiero na ogrodzeniu posesji i budynku mieszkalnym. – Kierujący na miejscu został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Był trzeźwy. Na miejscu policjanci drogówki wykonali czynności z udziałem technika kryminalistyki – mówi sierż. szt. Marika Guzik-Gajda z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Do Nowego Szpitala przewiezione zostały trzy osoby – kierowca oraz jego dwójka pasażerów.

Podobne zdarzenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek (18/19 lutego). Po północy 26-latek kierujący osobowym mercedesem nie dostosował prędkości do warunków ruchu, a po utracie panowania nad kierownicą przejechał przez ogrodzenie jednej z posesji na ul. Czarnogórskiej i zatrzymał się dopiero na budynku mieszkalnym. – Mężczyzna został zabrany do szpitala w celu przeprowadzenia niezbędnych badań medycznych. Okazało się również, że usiadł za kierownicą pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat – dodaje przedstawicielka KPP.

mercedes

Fot. KPP Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
UB-spieczyciel
UB-spieczyciel
6 lat temu

[quote name=”pavv”][quote name=”noga z gazu!”]Pewnie po kilkuletnich procesach sądowych właściciele budynków będą mogli liczyć na na jakiekolwiek sensowne pieniądze (przez sensowne rozumiem takie, które pokryją chociaż 50% kosztów usuwania zniszczeń i remontów).[/quote]

Odszkodowanie ma pokryć szkody w 100% (…).[/quote]
Jak sam to Pai/Pan napisała „MA” pokryć!!
Czy pokryje?
Nie!! Nie jestem przekonany.
Dom wybudowany przed np rokiem 1977 to ok. 300 000 złotych wg cen z 1977r.
Przeliczą,zdenominują i wyjdzie,że dom kosztował 30 /trzydzieści/ złotych
I od takiej wartości dostaniesz „odszkodowanie”
Odszkodowanie powinno pokryć koszty odtworzeniowe!!!!

pavv
pavv
6 lat temu

[quote name=”noga z gazu!”]Pewnie po kilkuletnich procesach sądowych właściciele budynków będą mogli liczyć na na jakiekolwiek sensowne pieniądze (przez sensowne rozumiem takie, które pokryją chociaż 50% kosztów usuwania zniszczeń i remontów).[/quote]

Odszkodowanie ma pokryć szkody w 100% i gdy są jakieś problemy to wystarczy pisemko i zwykle wartość odszkodowania wzrasta. Co innego to odszkodowanie za utratę zdrowia w wyniku wypadku. Tutaj można się pultać latami. Miałem w swoim życiu ze 4 kolizje nie z mojej winy i zawsze byłem zadowolony – oczywiście po dodatkowej interwencji i nie uznaniu proponowanej kwoty odszkodowania.

,,,
,,,
6 lat temu

Ci co mieszkają blisko tych tras wyścigowo- szczurowej cywilizacji motoryzacyjnej mają przesrane.
Współczuję im. Przeważnie to nie oni pobudowali domy w bezpośredniej bliskości a to trasy powstawały w pobliżu ich domów, które wcześniej powstały. Teraz sobie wyobraźcie, jakby to był jakiś tir.

noga z gazu!
noga z gazu!
6 lat temu

[quote name=”pavv”][quote name=”mieszkaniec.ul,cz.”]A jak tam z budynkami?
Kto zapłaci za remont?[/quote]

Jak to kto? Ubezpieczyciel pojazdów lub jeśli nie był ubezpieczony to UFG!!![/quote]

Pewnie po kilkuletnich procesach sądowych właściciele budynków będą mogli liczyć na na jakiekolwiek sensowne pieniądze (przez sensowne rozumiem takie, które pokryją chociaż 50% kosztów usuwania zniszczeń i remontów). Ciekawe, czy na domy ubezpieczalnie również mają przygotowane odpowiednie tabele Eurotaxu?

pavv
pavv
6 lat temu

[quote name=”mieszkaniec.ul,cz.”]A jak tam z budynkami?
Kto zapłaci za remont?[/quote]

Jak to kto? Ubezpieczyciel pojazdów lub jeśli nie był ubezpieczony to UFG!!!

mieszkaniec.ul,cz.
mieszkaniec.ul,cz.
6 lat temu

A jak tam z budynkami?
Kto zapłaci za remont?