Powiat

Czy w autobusach Kolei Małopolskich można podróżować razem z rowerem? – Takie pytanie zadał nam ostatnio jeden z Czytelników. Przekazaliśmy je organizatorowi przejazdów.

Od 1 lipca bieżącego roku spółka Koleje Małopolskie uruchomiła pięć nowych linii w ramach Autobusowych Linii Dowozowych. Trzy z nich wyruszają z naszego miasta. Obsługują one trasy: Olkusz – Krzeszowice, Olkusz – Trzyciąż – Kraków oraz Olkusz – Sułoszowa – Kraków.

Niedawno na naszą redakcyjną skrzynkę mailową wpłynęła wiadomość dotycząca możliwości przewożenia rowerów na wyżej wymienionych trasach. – Pięknie, że zostały uruchomione autobusy, ale jeżeli mają one wspierać PKP, to powinny być wyposażone w odpowiednie bagażniki. Czy na wybranych trasach można skorzystać z takiego rozwiązania? – pytał nasz Czytelnik. 

Przekazaliśmy tą uwagę do spółki Koleje Małopolskie. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że na tę chwilę nie ma możliwości przewozu rowerów. – Wobec pytań o te kwestie ze strony pasażerów chcemy w przyszłości zapewnić taką możliwość w pojazdach, które są do tego przystosowane. Mamy świadomość, że takie udogodnienie jest oczekiwane przez naszych pasażerów. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco – czytamy w odpowiedzi na nasze pismo.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
leser
leser
1 rok temu

To chyba jakiś fanatyk turystyki, podróż po Polsce rowerem w autobusie. Parę dni ciepła i olej spłynął odwadniaczem. Dzisiaj rower jutro kozę bo sam nie może spać.