Olkusz

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca, któremu dalszą jazdę uniemożliwili policjanci ruchu drogowego. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem.

Policjanci czuwając na bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego prowadzą liczne kontrole, eliminując z dróg tych kierowców, którzy jeżdżą na „podwójnym gazie”. Nie od dziś wiadomo, że przez takie nieodpowiedzialne zachowanie może dojść do tragedii na drodze. W ubiegły piątek, tj. 13.11 około 9.40 policjanci ruchu drogowego zatrzymali  37-letniego kierowcę mitsubishi. Mężczyzna jechał drogą wojewódzką nr 783 w Pazurku. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości u kierowcy wykazało blisko 2 promile alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają o konsekwencjach jazdy w stanie nietrzeźwości! Nietrzeźwy kierowca nie jest bezkarny. Grożą mu poważne konsekwencje prawne i finansowe. Ten kto prowadzi samochodów w stanie nietrzeźwości, podlega karze pozbawienia wolności, sąd orzeka wobec niego środek karny, jakim jest zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo taki kierowca musi uiścić świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o