paragraf wypadek

Niekorzystne warunki atmosferyczne, deszcz, mgła, a także nieuwaga kierowców – to główne powody środowych kolizji i wypadków drogowych na terenie powiatu olkuskiego. Było ich aż dziesięć. Na szczęście w większości z tych przypadków żaden z uczestników zdarzeń nie odniósł poważnych obrażeń.

W Olkuszu na ulicy Rabsztyńskiej kierujący volkswagenem najechał na tył nissana, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W wyniku tego zdarzenia nissan uderzył w pieszą przechodzącą przez pasy. Ranna 16-latka została przewieziona do olkuskiego szpitala, gdzie pozostała na obserwacji.

Na ulicy Kolejowej w Bukownie kierujący prawdopodobnie pojazdem typu transit potrącił pieszego, który przechodził przez drogę. Kierowca samochodu nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy poszkodowanemu. Ranny 77-latek został przewieziony do szpitala w Chrzanowie.

Z kolei w Wolbromiu na ulicy Ordona kierująca oplem, cofając nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w audi. Na ulicy Olkuskiej – także w Wolbromiu kierowca citroena na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Do podobnego zdarzenia doszło też w Sienicznie – kierowca mini coopera stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie znajdujące się przy jednej z posesji.

– Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności! Nieprawidłowe zachowania na drodze m.in. nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami – to główne przyczyny tych kolizji. Wielu z tych zdarzeń można było uniknąć, przestrzegając przepisów ruchu drogowego – mówi st. asp. Katarzyna Matras, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
5 lat temu

„Wielu z tych zdarzeń można było uniknąć, przestrzegając przepisów ruchu drogowego – mówi st. asp. Katarzyna Matras, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.”. Może Pani spróbuje rozwinąć swoją wypowiedź? Bardzo jestem ciekaw argumentacji w przypadku najechania na tyłek poprzedzającego pojazdu, albo w przypadku stracenia panowania nad pojazdem… czyżby nieśmiertelny tekst „Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.:

z gminy Klucze
z gminy Klucze
5 lat temu

Dlaczego Komenda Policji w Kluczach nie przesyła informacji ze swojego terenu działania?