W związku z ogniskiem koronawirusa SARS CoV-2, zlokalizowanym w siedzibie Miejskiego Przedszkola w Bukownie toczy się obecnie procedura uzyskania zgody na czasowe ograniczenie funkcjonowania Miejskiego Przedszkola w Bukownie przy ulicy Niepodległości 11 oraz Filii Przedszkola przy ul. Sławkowskiej 133 poprzez zawieszenie zajęć, które w okresie od 14 września do 25 września br. będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informujemy również, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu prowadzi postępowania epidemiologiczne dotyczące osób z bliskiego kontaktu, w związku z potwierdzeniemprzypadków COVID-19 wśród pracowników naszego Przedszkola.

Uprasza się Pracowników Przedszkola oraz Rodziców dzieciuczęszczających do Miejskiego Przedszkola oraz Klubu Dziecięcego w Bukownie o współpracę i pomoc przy realizacji przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu postępowań epidemiologicznych w formie wywiadów telefonicznych.

Za wszelkie niedogodności z tym związane serdecznie przepraszamy.

Jednocześnie informujemy, że z inicjatywy Burmistrza Miasta oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu w niedzielę (13 września) w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu uruchomione zostaną dwie specjalne infolinie telefoniczne, przeznaczone wyłącznie do kontaktów z Sanepidem dla Pracowników i Rodziców dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola w Bukownie oraz Klubu Dziecięcego w Bukownie.

Numery infolinii telefonicznych, które będą czynne w olkuskim Sanepidzie od niedzieli, 13 września: 

692 004 267692 437 242.

W związku z powyższą sytuacją Burmistrz Miasta zwołał też w tej sprawie posiedzenie Gminnego Zespołu Reagowania Kryzysowego.

Przypominamy również, że  w przypadku zamknięcia placówek zapewniających opiekę oraz niemożności zapewnienia opieki przez żłobek, klub dziecięcy, przedszkole, placówkę pobytu dziennego oraz inną placówkę lub podmiot zatrudniający dziennych opiekunów z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania tych placówek w związku z COVID-19 rodzicom i opiekunom przysługiwać będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Urząd Miejski w Bukownie

Fot.pixabay.com

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
mike Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mike
Zaufany czytelnik
mike

Współpracujcie i pomagajcie, a w nagrodę otrzymacie areszt domowy na min. 10 dni i obniżenie pensji o 20%, że o ewentualnej premii nie wspomnę.