Olkusz

9 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu w czasie uroczystego Koncertu Bożonarodzeniowego panowała atmosfera pogodna i pełna radości.

Gości powitał Dyrektor MOK Marcin Wiercioch, życzenia szczęśliwego Nowego Roku złożył Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Obaj panowie wręczyli dyplomy i nagrody laureatom V Olkuskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek, po odczytaniu przez Kierownika Działu Artystycznego Michała Mączkę werdyktu jury.

Laureaci konkursu, rzęsiście oklaskiwani, zaprezentowali piękne aranżacje znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek.

Serdecznie powitano na scenie Zespół Muzyczny Maximilianum działający od blisko trzydziestu lat przy parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu.

Jest on grupą wielopokoleniową, w części rodzinną, odnosi wiele sukcesów na festiwalach piosenek religijnych i może poszczycić się własnymi nagraniami. Dba o oprawę muzyczną Eucharystii w kościele parafialnym, a podczas wystąpień publicznych swoją muzyką i śpiewem potrafi rozruszać wszystkich.

Koncert z humorem i swadą prowadził lider zespołu, Łukasz Węglarz – muzyk, akustyk i kompozytor. Oprócz tradycyjnych utworów mogliśmy wysłuchać pięknej, skomponowanej przez niego kolędy. Było też wspólne śpiewanie, wzruszające i radosne, więc z nadzieją i optymizmem wkroczyliśmy w nowy rok. Życzymy, aby wszystkim przyniósł dużo szczęśliwych dni!

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze