Olkusz

W piątkowe popołudnie 26 sierpnia na olkuskim Rynku odbył się wyjątkowy koncert poezji śpiewanej w wykonaniu znakomitego duetu Bolan/Dowgiałło. Wydarzenie, które patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, zorganizowane zostało w ramach projektów LETNIA BIBLIOTEKA oraz „III Olkuski Festiwal Literacki – u(MOC)nieni literaturą”.

Dzięki prowadzącej koncert – Annie Franik i wspaniałym muzykom, uczestnicy wydarzenia wzięli udział w niepowtarzalnym wydarzeniu artystycznym i prawdziwej uczcie duchowej okraszonej autorskimi energetycznymi kompozycjami oraz klasykami muzyki tanecznej (Stevie Wonder, Jamiroquai, Prince).

Projekt „III Olkuski Festiwal Literacki – u(MOC)nieni literaturą” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat medialny nad projektem objęły” Gazeta Olkuska i Przegląd Olkuski.

Niewidomy Grzegorz Dowgiałło to wybitny multiinstrumentalista oraz wokalista. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Muzycznej, gdzie pobierał nauki w grze na fortepianie oraz perkusji, jest również kompozytorem oraz aranżerem. Skomponował muzykę̨ do spektaklu „Gałgan” w reżyserii Eweliny Marciniak we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, będąc jednocześnie odtwórcą̨ tytułowej roli. Jako muzyk na swoim koncie zapisał już̇ liczne występy w kraju i za granicą, m.in.: w Republice Czeskiej, Niemczech, Kuwejcie czy na Litwie. Już̇ jako student koncertował z takimi muzykami, jak choćby: Art Gore i Billy Hart. Do najbardziej znaczących jego osiągnięć można zaliczyć́ współpracę z Anną Dymną, Kasią Nosowską i Kabaretem „Paranienormalni”.

Piotr Bolanowski a.k.a. Bolan to znakomity muzyk, aranżer i producent muzyczny (Flue, Recycling Band, Azzja). Twórca muzyki do spektaklu „Piotruś Pan” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie w reżyserii Eweliny Marciniak (2014). Finalista (z zespołem Recycling Band) V edycji programu „Mam Talent”. Koncertował w Polsce i za granicą m.in. we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Kuwejcie, Niemczech, Słowacji, Litwie, Łotwie, Estonii, na festiwalach: Opene’r Festival (2019), Męskie Granie (2013,2014), Positivus Festival (2015), Jazz Jamboree (2016), T-Mobile Electronic Beats (2017). Współpracuje z m.in. z Michałem Urbaniakiem, Katarzyną Nosowską, O.S.T.R., Hadesem, Beatą Kozidrak, Julią Marcell, Leszkiem Żądło, Piotrem Żaczkiem, Johnem James’em, Mezo, Kasią Wilk, Andrzejem Poniedzielskim. Od 2013 roku Impresario – Atelier Jazz Club w Nowym Sączu.

Anna Franik – audiodeskryptorka, koordynatorka dostępnych wydarzeń w Fundacji Pełni Kultury.  Przez kilkanaście lat była Dyrektorem Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” oraz współtworzyła projekty promujące Kraków, Małopolskę i Szlak Architektury Drewnianej. W roku 2021 rozpoczęła swój autorski projekt grania koncertów i tworzenia wydarzeń artystycznych na byłym kartoflisku w Olkuszu pod nazwą MAMPOLE.  Miłośniczka lasów, śpiewu ptaków i promieni słońca.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze