1

27 kwietnia 2016 r. Przedszkole nr 10 w Olkuszu zorganizowało Konkurs Piosenki Dziecięcej. W konkursie udział wzięło 21 dzieci w wieku od 4 do 7 lat z 10  przedszkoli Miasta i Gminy Olkusz oraz dwa przedszkola niepubliczne – Kraina Wiewiórek i Tęczowa Kraina.

Inicjatorami konkursu oraz osobami odpowiedzialnymi za jego organizację były Pani wicedyrektor Bożena Łaksa, oraz panie nauczycielki: Paulina Żurek, Magdalena Marzęcka i Monika Wcisło.

 

2
 Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwało niezależne, profesjonalne jury w składzie: Pani Brygida Brodzińska-Wiercioch-nauczyciel Szkoły Muzycznej w Olkuszu, Pani Martyna Smaruj –  nauczyciel muzyki, oraz Pan Michał Mączka-instruktor sekcji muzycznej MOK w Olkuszu. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Andrzej Feliksik – Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji. Serdecznie dziękujemy jurorom za poświęcenie nam swojego cennego czasu i profesjonalną ocenę uczestników konkursu.

3
 Celem konkursu było wspieranie najzdolniejszych wokalnie przedszkolaków, popularyzowanie piosenki dziecięcej, rozbudzanie u dzieci zamiłowania do muzyki oraz prezentacja uzdolnień muzycznych dzieci.
Po zakończonej prezentacji utworów, w trakcie przerwy na obrady jury, dzieci spędziły czas na dobrej zabawie w naszym przedszkolnym kuleczkowie, a następnie udały się wraz z opiekunami na słodki poczęstunek.
 
 4
Po burzliwych obradach szanowne jury spośród wszystkich uczestników wyłoniło zwycięzców konkursu:
1 miejsce ex aequo: Hanna Ćwik z Przedszkola nr 9 w Olkuszu oraz Natalia Glanowska z Przedszkola nr 5 w Olkuszu
2 miejsce ex aequo: Bartosz Kudła z Przedszkola w Braciejówce oraz Dominika Walnik z Przedszkola „Tęczowa Kraina” w Olkuszu
3 miejsce ex aequo: Magdalena Bielach z Przedszkola nr 8 w Olkuszu oraz Maria Przybylska z Przedszkola nr 4 w Olkuszu
Wyróżnienia zdobyli: Małgorzata Wójcik z Przedszkola nr 10, Malwina Bień z Przedszkola nr 9
 oraz Zuzanna Wcisło z Przedszkola w Osieku.

5
Poziom konkursu jury oceniło jako bardzo wysoki, wszystkie dzieci zaprezentowały się bardzo pięknie, można śmiało powiedzieć że rosną nam przyszłe gwiazdy sceny muzycznej. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki od organizatora konkursu. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za konkursowe prezentacje i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach .     

Paulina Żurek

6

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze