rsm logo ok

Do 28 października można zgłaszać kandydatów do udziału w konkursie „Wolontariusz Roku 2016’, organizowanym przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu.

Głównym celem konkursu jest uhonorowanie osób propagujących na co dzień wolontariat i niosących innym pomoc, ze szczególnym uwzględnieniem ludzi młodych, zaangażowanych w tego typu działalność. – Konkurs organizowany już po raz siódmy i stał się już poniekąd tradycją w Olkuszu. To nagrodzenie tych, którzy swój czas, umiejętności i pasje potrafią poświęcić bezinteresownie innym. Zgłoszenia zawsze analizowane są bardzo wnikliwie i komisja co roku ma ogromny problem z wyłonieniem jednej kandydatury spośród wszystkich zgłoszeń. Na uznanie zasługują wszyscy, jednak zwycięzca w każdej kategorii może być tylko jeden. Warto podkreślić, że już samo nominowanie do tej nagrody jest wyróżnieniem i podziękowaniem za zaangażowanie i pracę wolontariacką – mówi wiceprezes „Res Sacra Miser” Mateusz Wysocki.

Zgodnie z regulaminem, kandydatów do udziału w konkursie mogą zgłaszać działające na terenie Powiatu Olkuskiego organizacje pozarządowe i szkoły ponadgimnazjalne, w których działają wolontariusze zrzeszeni w szkolnych kołach wolontariatu lub nie zrzeszeni, lecz pracujący w grupach.

Laureaci zostaną wyłonieni w trzech kategoriach: najlepszy wolontariusz w mojej organizacji, najlepszy wolontariusz – uczeń oraz najlepszy wolontariusz pedagog – propagator idei wolontariatu. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie Stowarzyszenia (www.rsm.olkusz.pl) oraz w siedzibie „Res Sacra Miser” (budynek PPS Społem w Olkusz, ul. Króla Kazimierza Wielkiego 12). Poza uzasadnieniem wskazania danej osoby należy wymienić jej osiągnięcia. Zgłoszenia przyjmowane są w olkuskim Centrum Wolontariatu, które mieści się pod tym samym adresem, co Stowarzyszenie.

Zwycięzcy konkursu zostaną przedstawieni i uhonorowani nagrodami podczas tegorocznej, IX edycji Targów Wolontariatu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
No to spoko
No to spoko
7 lat temu

Czyli trzeba być zrzeszonym lub działać w grupie. Inaczej nie ma szans. No to spoko.

pavv
pavv
7 lat temu

A ja ciągle szukam wolontariuszy do wykopania kilkuset metrów rowu na działce pod ogrodzenie. Praca w godz. 6:00 – 21:00 + dostęp do bezpłatnej wody z kranu.

Maciuś
Maciuś
7 lat temu

„uczęń”