zlomek2

Kto nie zna Złomka? – czerwonego bohatera z filmu pt.: „Auta”. Charakterystyczna bajkowa postać jest rozpoznawalna przez większość dzieci i ich rodziców. Nie wszyscy jednak wiedzą, że Złomkiem mogą pochwalić się strażacy z Bukowna. Ich przerobiony na gwiazdę filmową, sprowadzony ze Szwecji stary chevrolet 4400, robi obecnie furorę, a we wtorek jego historię poznała cała Polska.

O bukowieńskim Złomku głośno zaczęło się robić już na początku lipca, kiedy to podczas Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Pożarniczych VII Fire Show w Główczycach został okrzyknięty najładniejszym samochodem pożarniczym. Wygrał mimo ogromnej konkurencji, także tej zagranicznej. Wcześniej strażaków z OSP Bukowno Miasto można było zobaczyć ze swoją „perełką” podczas lokalnych imprez, na których Złomek z dobrze znanym sobie uśmiechem pozował do rodzinnych fotografii.

Złomek do Bukowna trafił z pasji jednego z miejscowych druhów, który lubuje się w starych, zabytkowych samochodach. Auto zostało sprowadzone do Polski ze Szwecji i tutaj ucharakteryzowane na bajkową postać. 60 lat temu chevrolet 4400 służył na północy Europy jako wóz gaśniczy, brał udział w większości strażackich akcji. Teraz, po gruntownej renowacji ma zadania głównie reprezentacyjne. Jest wizytówką strażaków ochotników oraz wizytówką całego Bukowna.

Jego stylizacja nie była jednak łatwa. Zaangażowali się w nią nie tylko strażacy, ale także mechanicy i plastycy. – Daliśmy drugie życie Złomkowi i jak na razie ma się świetnie – przyznaje Przemysław Bratkowski, druh z OSP Bukowno Miasto.

Złomek bukowieński, tak jak jego bajkowy odpowiednik z telewizyjnych ekranów, wywołuje pozytywne emocje tak u dzieci, jak i u dorosłych. – Nieraz ludzie zatrzymują się i proszą o możliwość zrobienia zdjęcia. Doceniają nasze starania i gratulują pomysłowości – dodaje Bratkowski.

Złomka oraz strażaków ochotników z Bukowna, we wtorek z kamerą odwiedziła ekipa telewizji TVN. Druh Bratkowski oraz jego kompanii trzykrotnie gościli na żywo na antenie jednego z najbardziej popularnych porannych programów.

zlomek1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jaco
jaco
6 lat temu

Fajny wozek, szkoda ze to nie strazy z bukowna tylko lokalnego milionera ktos zapomnial dodac

Ann.
Ann.
6 lat temu

Stylistyka na Mad Maxa była by fajniejsza ;D ale złomek niech tez będzie.

Anonim
Anonim
6 lat temu

[quote name=”pavv”]Kto mu wydał żółte tablice skoro nie przypomina oryginału?[/quote]
Może już miał zanim go przemienili, nie mam pojęcia słabo się na tym znam.

pavv
pavv
6 lat temu

Kto mu wydał żółte tablice skoro nie przypomina oryginału?

Felik100
Felik100
6 lat temu

Ostatnio było dzień dobry TVN 😆 😆