Remonty, sprzęt strażacki, ochronne wyposażenie – takie inwestycje i zakupy zaplanowało kilka jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Olkusz. Miejscy radni jednogłośnie przyznali na to dofinansowanie.

Po 2 740,00 złotych trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Olkuszu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorenicach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku. Środki te zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia osobistego i ochronnego. Każda z wymienionych OSP otrzymała bowiem dotacje celowe z budżetu państwa (w takiej samej wysokości, jak gminne dofinansowanie) na zapewnienie gotowości bojowej dla jednostek OSP działających w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Państwowe dotacje uzależnione są jednak od od zapewnienia 50 proc. środków własnych na planowane przedsięwzięcia. Stąd właśnie gminne dofinansowania na planowane inwestycje.

Na tych samych zasadach przyznano 1 400,00 złotych Ochotniczej Straży Pożarnej w Żuradzie. W tym przypadku chodzi o zakup sprzętu techniki specjalnej.

Podczas wtorkowej sesji radni jednomyślnie postanowili udzielić dotacji celowej w wysokości 18 tys. złotych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zedermanie na realizację robót i zakup materiałów budowlanych w ramach zadania: „Fundusz sołecki Zederman – Remont pomieszczeń świetlicy w budynku remizy OSP w Zedermanie”. Z pomieszczeń w budynku korzystają nie tylko strażacy, ale i mieszkańcy, rada sołecka oraz lokalne organizacje.

Kolejna dotacja (10 tys. złotych) trafiła do Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku na remont szatni dla strażaków oraz sali szkoleniowej w miejscowej remizie. Inwestycja pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie budynku.

fot. pixabay.com 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze