sm stop18 fot

W listopadzie i w grudniu 2012 r. olkuscy strażnicy miejscy przeprowadzili akcję wspierającą rządowe programy edukacji sprzedawców wyrobów tytoniowych. Działania Straży Miejskiej w Olkuszu dotyczyły realizacji programu „STOP 18” na rzecz poprawy przestrzegania zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom niepełnoletnim. Strażnicy odwiedzili 98 punktów sprzedaży wyrobów tytoniowych i przypominając sprzedawcom o obowiązującym prawie, przekazywali ulotkę z informacją o grożących karach za jego nieprzestrzeganie oraz sposobach odmawiania sprzedaży wyrobów tytoniowych.

Sprzedawcy otrzymali naklejkę do oznakowania punktu o treści: „Stop 18! Nie sprzedajemy wyrobów tytoniowych niepełnoletnim”, a ponadto list otwarty od Burmistrza Miasta Olkusza Dariusza Rzepki mówiący o konieczności przestrzegania zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom niepełnoletnim.
W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze Straży Miejskiej ujawnili przypadki sprzedaży papierosów na sztuki osobom w wieku poniżej 18 lat. W związku z popełnieniem wykroczenia każdy ze sprzedawców został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł za sprzedaż papierosów osobie niepełnoletniej oraz 100 zł mandatem za sprzedaż papierosów na sztuki.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze