Być może jeszcze w tym roku na wierzchołku Grodziska Pańskiego w Dolinie Wodącej koło Wolbromia stanie kopia figury Matki Bożej Fatimskiej. Figura miałaby być zamontowana w oszklonej i zadaszonej gablocie, usadowionej na trzymetrowym słupie w pobliżu przebiegającego tu Szlaku Jaskiniowców. Fundatorem figury i pomysłodawcą umieszczenia jej w tym miejscu jest wolbromski radny a zarazem sołtys wsi Strzegowa Czesław Gbyliczek.
Niestrudzony miłośnik rowerowych pielgrzymek do polskich i europejskich sanktuariów Maryjnych w lipcu ubiegłego roku, jadąc przez Mariazell, Lourdes oraz Santiago de Compostella, 23 lipca dotarł do Fatimy. Tam zakupił kopię figury, którą poświęcił ordynariusz rzeszowski biskup Kazimierz Górny.

– Długo zastanawiałem się nad miejscem dla figury z Fatimy. Miałem nadzieję, że uda się ją ustawić na placu kościelnym lub przy drodze w pobliżu kościoła – mówi Czesław Gbyliczek. – Pojawił się też pomysł, aby było to Grodzisko Pańskie. Jest to miejsce, z którego roztacza się niesamowity widok. Figurę, umieszczoną w pobliżu krawędzi skalnego urwiska, będzie można dostrzec praktycznie z każdego zakątka gminy Wolbrom.
Lokalizacja spodobała się również ks. dziekanowi Mieczysławowi Raszewskiemu, proboszczowi parafii św. Katarzyny w Wolbromiu, który został zaprowadzony na wysoką górę przez pomysłodawcę projektu. – To bardzo dobre miejsce. Każdy w zadumie i spokoju może bez przeszkód się pomodlić – twierdzi dziekan.
Pomysł umieszczenia figury na wzgórzu został wstępnie przyjęty przez Nadleśnictwo Olkusz, a także Jurajskie Parki Krajobrazowe. 
Koszty wykonania kapliczki, montażu i uporządkowania terenu mogą wynieść około 10 tysięcy złotych, dlatego zawiązał się Społeczny Komitet Budowy Kapliczki M B Fatimskiej, który będzie czuwał nad zbiórką funduszy.
Źródło: www.wolbrom.pl

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o