Od tygodnia w Polsce obowiązuje stan epidemiczny związany z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Codziennie pojawia się wiele informacji dotyczących funkcjonowania urzędów, instytucji, placówek medycznych w dobie walki z koronawirusem. Mieszkańcy uważnie śledzą wiadomości związane z przygotowaniem zarówno całego kraju, jak i poszczególnych regionów na ten trudny czas. Jak sytuacja wygląda w naszym powiecie?

Olkuski starosta Bogumił Sobczyk zapewnia, że władze powiatu na bieżąco realizują wszystkie polecenia Wojewody Małopolskiego wynikające z tzw. specustawy dotyczącej COVID-19 oraz wojewódzkiego planu działania na wypadek wystąpienia epidemii.

– W razie konieczności pozostaję w gotowości do uruchomienia miejsc kwarantanny stacjonarnej, czyli zapewnienia noclegu dla osób odbywających kwarantannę, organizacji wyżywienia, wyposażenia w środki czystości i dezynfekcji oraz odbiór odpadów. Wyznaczyłem osoby do pracy w obiekcie kwarantanny, które decyzją Wojewody Małopolskiego będą zapewniać opiekę medyczną i organizacyjną. Zabezpieczyłem również przewóz osób do miejsca kwarantanny – mówi starosta Bogumił Sobczyk.

Szef powiatu zapewnia, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana z powiatowym pełnomocnikiem kierującym Zespołem Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych, powiatowym inspektorem sanitarnym w Olkuszu, włodarzami gmin powiatu olkuskiego, powiatowymi służbami oraz administracją rządową. Do pomocy w rozwiązywaniu bieżących problemów związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego w Starostwie powstał też zespół zadaniowy.

– Chciałbym już teraz podziękować załodze starostwa i pracownikom powiatowych jednostek organizacyjnych za zaangażowanie, dyspozycyjność i gotowość do działania. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców uruchomiliśmy na stronie internetowej powiatu specjalną zakładkę „KORONAWIRUS”, gdzie można znaleźć bieżące informacje dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu olkuskiego i w kraju. Jednocześnie apeluję do wszystkich o zachowanie spokoju i stosowanie się do wszystkich zaleceń higienicznych głównego inspektora sanitarnego oraz ministra zdrowia. Jeśli to tylko możliwe – pozostańmy w domach – apeluje starosta Bogumił Sobczyk.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze